Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement

 

Ocena recenzenta:
7/10

Killjoys: sezon 4, odcinek 3 i 4 – recenzja

Killjoys nie stoi w miejscu i cały czas rozpędza fabułę. To plus, ale nie każdy wątek jest dobrym pomysłem.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Johnny w wersji Hullen w poprzednim odcinku był powiewem świeżości, bo wyrwał postać z utartych schematów. W kolejnych odcinkach jednak idzie to w przegiętą stronę. Johnny staje się coraz bardziej niezrównoważony i choć jest to podbudowane fabularnie, szybko zaczyna być męczące i irytujące. Aktor nie szarżuje tak, jak na początku, szybko opierając się na kilku utartych schematach. To sprawia, że jego wewnętrzna walka z pasożytem nie jest pasjonująca, a kolejne decyzje w związku z D’Avinem stają się trochę zbytecznym przekombinowaniem. Coś, co miało być wątkiem wartościowym, stało się krótką fanaberią, którą wyeliminowano po dwóch odcinkach. Przyznam, że sposób wywalenia pasożyta z Johnny’ego na swój sposób jest zaskakujący, więc tu duży plus.

W końcu więcej poświecono czasu Dutch w świecie zielonej mazi. Dowiadujemy się więcej o czarnym charakterze serialu, który okazuje się istotą starszą od Hullenów, potężniejszą i oczywiście bardziej niebezpieczną. Sceny starcia z nią są raczej typowe, bo nie widzimy jej prawdziwego oblicza. Wykorzystuje osoby znane Dutch, w tym twarz Aneeli, by nią manipulować i postarać się wyciągnąć informację o tym, jak wydostać się z mazi. Na razie to jedynie mały przedsmak tego, z czym mamy do czynienia. Lepiej w tym działa, że Hannah-John Kamen mogła zagrać trzecią kompletnie inną wersję tej samej bohaterki i po raz kolejny pokazać, jakie pokłady talentu w niej drzemią. To w sumie dzięki niej to wszystko ogląda się z zaciekawieniem, emocjami i jakąś dozą zaniepokojenia. Widzimy w końcu, że Dutch na tym etapie jest na straconej pozycji, więc wszystko było możliwe. Najważniejszym aspektem jest jednak rozbudowa postaci Aneeli, która po raz pierwszy pokazuje swoje serce. Poświęcenie na rzecz Dutch to ważny krok, który buduje emocje.

Sytuacja z dzieckiem D’Avina i podstępnej kobiety Hullenów jest zaskakująco zabawnym wątkiem. Duża jego część to humorystyczne sytuacje związane z porodem, które wplatane są w sposób przemyślany i z dobrym wyczuciem czasu. Zwłaszcza że obok tego mamy momenty szczerej dramaturgii, gdzie czuć to zagrożenie, niepewność i trudno przewidzieć dalsze losy. Ważne w tym wątku jest też podkreślenie znaczenia, jakie to dziecko ma dla fabuły i dla czarnego charakteru. Ono w tym momencie staje się kluczem do dalszego rozwoju historii i być może też do pokonania przeciwniczki?

Szkoda, że wątek Pipa zszedł na razie na daleki plan i jego tajemniczy pasażer, który go opanował, niczego nie robi. Zaś postać geekowatej dziewczyny, która w poprzednim sezonie była tłem i stereotypem, rozwija się. Wydarzenia tej serii pozwalają tej postaci stanąć na własnych nogach i zbudować jakąś tożsamość na schemacie. I wychodzi to nieźle, zabawnie i z dobrym efektem. Staje się ona pełnoprawną bohaterką, która szybko wzbudza sympatię.

Wiemy, że te odcinki to dopiero przedsmak, bo nawet na końcu w rozmowie Dutch ze spółką padają różne słowa o tym, że wojna z czarnym charakterem dopiero się rozpocznie. Taki wstępniak jednak wydaje się udany, ciekawy i w wielu miejscach emocjonujący. Udaje się twórcom Killjoys sprawnie prowadzić opowieść, by spójność, klimat i sympatyczne postacie były jej największą zaletą.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Killjoys

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]