Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
6/10

Manifest: sezon 1, odcinek 3 – recenzja

Manifest powoli rozwija tajemnicę sezonu (serialu?), starając się przyciągać do historii. Niby jest ciekawie, ale... Właśnie jest tutaj coraz więcej "ale".
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Manifest zajmuje się sprawą morderstwa z końcówki poprzedniego odcinka, która najwyraźniej nie jest tak tajemnicza, jak sugerowano. Miała być jakaś misterna postać Cienia, który był też narysowany przez Cala, a tu wychodzi, że jest to tylko zwyczajne zabójstwo. Mam problem z tym, że odarto ten wątek z intrygującej nutki, robiąc z niego zwyczajną i ciut oklepaną sprawą kryminalną. Taką, która do rozwiązania może ciekawi, ale gdy dochodzi do kulminacji, jedynie rozczarowuje.

Ważniejsze jest to, jak sytuacja ma wpływ na bohaterów. Dobrze to widać przy postaci Mikaeli, która słysząc słowa: own the truth, zaczyna czuć podpowiedź tej tajemniczej siły. Cały czas mogliśmy myśleć, że to może doprowadzić ją do niebezpieczeństwa, a tu wychodzi na to, że ma to pomóc z uporaniem się z emocjonalnym problemem. Ten zaś jest tak ogólnikowo zarysowany, że trudno do końca go kupić. Nie jestem przekonany do końca, czy to wynika z średniej jakości rozpisania wątki w scenariuszu, czy może braku przekonujących emocji ze strony aktorki. Kompletnie tego nie czuję, a wręcz zastanawiam się, dlaczego coś, co powinno jakoś poruszać, jest takie miałkie i pozbawione pazura. Dobrze jednak skomponowano to ze sprawą kryminalną. Choć te zbiegi okoliczności muszą być wyjaśniane, bo na razie rodzą jedynie mnóstwo pytań z każdej strony.

Nie za bardzo intryguje medyczne odkrycia związane z pasażerami samolotu. Dostajemy kilka ogólnikowych informacji, które na tę chwilę wydają się obojętne. Można z tego wyciągnąć przekaz, że w jakimś sensie to wydarzenie zbliżyło ich do śmierci. Ponownie dostajemy wątek, który buduje mnóstwo pytań, nie dając żadnych odpowiedzi. A jak obok tego mamy przeciętne wątki obyczajowe, to trudno mówić o czymś ponad przeciętnym. Kwestia Cala i relacji z siostrą wypada nudno i irytująco, kwestia Mikaeli jest jakaś pusta, a relacja Stone’ów w obliczu istnienia romansu mało emocjonująca. Coś tutaj zgrzyta.

Manifest kształtuje się trochę w bólach. Ciekawy koncept, pełna tajemnic historia, ale na razie brakuje temu pazura. Z tego trzeba wyciągnąć więcej, bo na razie jest tylko poprawnie.

Manifest

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

Michał Kujawiński
-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.