Przeczytaj w weekend
 

 

 

 

Nasza planeta: sezon 1 – recenzja serialu

Do oferty Netflixa niedługo trafi serial przyrodniczy Nasza planeta, który zdecydowanie powinien znaleźć się w kręgu zainteresowań wszystkich miłośników tego, co na naszej planecie jest najbardziej niezwykłe.

Ocena recenzenta:
9/10

Do oferty Netflixa niedługo trafi serial przyrodniczy Nasza planeta, który zdecydowanie powinien znaleźć się w kręgu zainteresowań wszystkich miłośników tego, co na naszej planecie jest najbardziej niezwykłe.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Po zobaczeniu zwiastunów i zapowiedzi serialu Nasza planeta, możemy mieć wrażenie, że to tylko kolejny serial przyrodniczy. Nawet w polskiej wersji językowej usłyszymy nieocenioną Krystyna Czubówna, co od razu wywołuje u nas skojarzenia z tego typu produkcjami emitowanymi w telewizji. W Naszej planecie jest jednak coś, co wyróżnia produkcję Netflixa od innych - fantastycznie napisana narracja oraz zapierające dech w piersiach kadry.

Spokojny, wręcz kojący głos Krystyny Czubówny sprawdziłby się nawet, gdyby musiała podać informację o końcu świata. Gdyby jednak pozbawić ciekawej narracji sześć trwających niespełna godzinę epizodów, to nawet głos Krystyny Czubównej nie utrzymałby nas przy ekranie tak długo. Na szczęście udaje się w Naszej planecie w bardzo kreatywny i filmowy sposób pokazać życie nadzwyczajnych istot zamieszkujących Ziemię. Narracja zawiera nie tylko barwne porównania, ale zwyczajnie świetnie rezonuje z tym, co widzimy na ekranie.

Nasza planeta w każdym z odcinków prezentuje tematycznie zbliżone do siebie epizody, gdzie odwiedzimy wiele różnych miejsc i poznamy naprawdę mnóstwo zwierząt, o których wcześniej mogliśmy nawet nie słyszeć. W serialu nie tylko poznamy ciekawostki dotyczące zwierząt, ale też dowiemy się, jak obecnie ma się sytuacja ich gatunku. Niestety, ale wiele z tych cudownych istot nie ma się najlepiej pod względem populacji i tego, że klimat nie ułatwia im egzystencji. Samego człowieka piętnuje się tutaj mniej, ale ten ma także swój udział w pogorszeniu się jakości życia chociażby orangutanów.

Nawet jeśli nie interesujecie się przyrodą i zwierzętami zamieszkującymi najbardziej odległe zakątki świata, to Nasza planeta warto zobaczyć dla kadrów i niesamowitej wręcz dbałości o detale. Serial Netflixa jest dowodem na to, że nie trzeba CGI do kreowania sztucznych i wizualnie przepięknych światów. Tutaj, całkiem niedaleko nas, są miejsca tak piękne, że oglądając serial na dużym ekranie telewizora, można poczuć to na własnej skórze.

Sposób kręcenia i konstruowania pełnych dynamiki scen (zwierząt próbujących uciec przed drapieżnikiem) to naprawdę wysoka klasa. Trzeba wziąć też pod uwagę warunki do tworzenia takich zdjęć, co na pewno nie było zadaniem łatwym. W Nasza planeta czuć walkę o przetrwanie. Jeśli ktoś ma w sobie choćby trochę empatii do zwierząt, to nie raz uroni łzę. Twórcy nie silą się jednak na wywoływanie u nas tak skrajnych emocji. Więcej jest tutaj obcowania z pięknem i niezwykłością naszego domu, który nazywamy Ziemią.

Źródło: zdjęcie główne: Netflix

Nasza planeta
 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

 

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Channing Tatum

Channing Tatum

ur. 1980, kończy 39 lat

Ivana Milicevic

Ivana Milicevic

ur. 1974, kończy 45 lat

Amit Shah

Amit Shah

ur. 1981, kończy 38 lat

Pablo Schreiber

Pablo Schreiber

ur. 1978, kończy 41 lat

Stana Katic

Stana Katic

ur. 1978, kończy 41 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV