Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Ocena recenzenta:
7/10

Nie z tego świata: sezon 14, odcinek 3 – recenzja

Scar, najnowszy odcinek Nie z tego świata, opowiada o bliznach nie tylko na ciele, ale i na duszy. Rozwija wątek archanioła Michała i jego planu powołania armii potworów, Deana z wyraźnym zespołem stresu pourazowego, wciąż martwiącego się Sama, pragnącego być potrzebnym Jacka, przemawiającego z sensem Castiela i pojawiającej się jak diabeł z pudełka złej Kai Nieves. Ale czy owe wątki łączą się w spójną całość?

Tajemnicza blizna Deana prowadzi go wraz z Samem i szeryf Jody Mills w środek nie aż tak ciemnego, ciemnego lasu i spotkania ze ściganą przez ulepszone potwory Ciemną Kaią ze Złego Miejsca, która nieodparcie kojarzy mi się z ciemniejszą (pod względem wyglądu jak i charakteru) wersją Rey z Gwiezdnych wojen i ogólnie – Jedi lub Sithami, jak kto lubi. Bądź stereotypowym wyobrażeniem zakapturzonego maga z gier.

Jak się okazało, Kaia i jej włócznia, pieszczotliwie nazwana przez Jody wielkim widelcem, potrafi zrobić krzywdę Michałowi, stąd blizna na ramieniu Deana. Teoretycznie człowiek nie powinien mieć szans na zranienie archanioła, ale załóżmy, że Kaia nie do końca jest człowiekiem, a przy pierwszym spotkaniu Michał wcale nie starał się jej zabić, lecz zaprosić do współpracy, więc nie wykorzystał pełni swych mocy. Inaczej fakt, że człowiek dziabnął wielkim widelcem archanioła, który nie patrząc, potrafi zabić dowolną istotę, wydawałby się nieco naciągany.
Gniewne bieganie po leśnych ostępach (tu i ówdzie ozdobionych odciętymi głowami wampirów) oraz „przesłuchanie” Kai pozwoliło pokazać burzę szalejącą w Deanie, zachowującym się, jakby nadal nosił Piętno Kaina. Zaprzeczając podobieństwu do Michała, tylko je podkreślał. Jakby to delikatnie powiedzieć – coś z naszym Deanem jest nie tak. W walce również, bo w przeciwieństwie do poprzedniego odcinka, wróciliśmy do tradycji, gdy nasi bohaterowie mocno obrywają (przeważnie) i bez pomocy z zewnątrz zostałaby z nich mokra plama.

Przeplatający się z wyprawą braci w otaczające Soiux Falls knieje, drugi wątek odcinka, czyli Jack, Castiel i jedna z łowczyń z alternatywnego uniwersum walczący z pewną wiedźmią klątwą rzuconą na młodą kobietę, Lorę, nie zachwycał, ale nie nużył, a to już nieźle. Przekonaliśmy się, że Jack bardzo stara się być pomocnym, co – jak zasugerowano, może mieć dla niego tragiczne konsekwencje.

Poza tym mieliśmy w Scar sporo Jody Mills i nawiązań do nieodżałowanych Wayward sisters, przekomarzanki a propos brody Sama i bezcenną minę Deana na widok tłumku ludzi w Bunkrze, która wyraża dokładnie to, co sama o tym myślę.

Myślę także, że w rozpiętej koszuli i kamizelce Dean wygląda zdecydowanie lepiej od zapiętego po samą szyję Michała, rozbierając się w trybie zagniewanym (bo sam nie wybierał stylu ubioru) – jeszcze lepiej, przeglądając w lustrze – symbolicznie, a z nowo nabytą blizną – fascynująco. Cóż, Dean ma szczęście do nietypowych blizn. I powtarzania, że nic mu nie jest, chyba, że w końcu pęka i przyznaje się do tego, że wprost przeciwnie, dzięki czemu możemy lubować się kolejną, wzruszającą, braterską rozmową w Impali. Rozmowy, które kochamy.

Nie z tego świata

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny szokuje. 15. odcinek 9. sezonu to wydarzenia emocjonujące, ciekawe…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – Thanos bał…

W sieci pojawiła się związana z filmem Avengers: Koniec gry teoria, według której Thanos wysłał…

Adam Siennica
-

Spider-Man: Daleko od domu – plakaty…

Zgodnie z zapowiedziami Tom Holland opublikował nowe materiały promujące film Spider-Man: Daleko do domu. Trzy…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry wyjawi, dlaczego Kapitan…

Szef Marvel Studios, Kevin Feige, wyjawił, że Avengers: Koniec gry wyjawi, gdzie przez ostatnich kilkanaście…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.