Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542172307.0934&rtu=-1
 

Ocena recenzenta:
7/10

Nie z tego świata: sezon 14, odcinek 3 – recenzja

Scar, najnowszy odcinek Nie z tego świata, opowiada o bliznach nie tylko na ciele, ale i na duszy. Rozwija wątek archanioła Michała i jego planu powołania armii potworów, Deana z wyraźnym zespołem stresu pourazowego, wciąż martwiącego się Sama, pragnącego być potrzebnym Jacka, przemawiającego z sensem Castiela i pojawiającej się jak diabeł z pudełka złej Kai Nieves. Ale czy owe wątki łączą się w spójną całość?

Tajemnicza blizna Deana prowadzi go wraz z Samem i szeryf Jody Mills w środek nie aż tak ciemnego, ciemnego lasu i spotkania ze ściganą przez ulepszone potwory Ciemną Kaią ze Złego Miejsca, która nieodparcie kojarzy mi się z ciemniejszą (pod względem wyglądu jak i charakteru) wersją Rey z Gwiezdnych wojen i ogólnie – Jedi lub Sithami, jak kto lubi. Bądź stereotypowym wyobrażeniem zakapturzonego maga z gier.

Jak się okazało, Kaia i jej włócznia, pieszczotliwie nazwana przez Jody wielkim widelcem, potrafi zrobić krzywdę Michałowi, stąd blizna na ramieniu Deana. Teoretycznie człowiek nie powinien mieć szans na zranienie archanioła, ale załóżmy, że Kaia nie do końca jest człowiekiem, a przy pierwszym spotkaniu Michał wcale nie starał się jej zabić, lecz zaprosić do współpracy, więc nie wykorzystał pełni swych mocy. Inaczej fakt, że człowiek dziabnął wielkim widelcem archanioła, który nie patrząc, potrafi zabić dowolną istotę, wydawałby się nieco naciągany.
Gniewne bieganie po leśnych ostępach (tu i ówdzie ozdobionych odciętymi głowami wampirów) oraz „przesłuchanie” Kai pozwoliło pokazać burzę szalejącą w Deanie, zachowującym się, jakby nadal nosił Piętno Kaina. Zaprzeczając podobieństwu do Michała, tylko je podkreślał. Jakby to delikatnie powiedzieć – coś z naszym Deanem jest nie tak. W walce również, bo w przeciwieństwie do poprzedniego odcinka, wróciliśmy do tradycji, gdy nasi bohaterowie mocno obrywają (przeważnie) i bez pomocy z zewnątrz zostałaby z nich mokra plama.

Przeplatający się z wyprawą braci w otaczające Soiux Falls knieje, drugi wątek odcinka, czyli Jack, Castiel i jedna z łowczyń z alternatywnego uniwersum walczący z pewną wiedźmią klątwą rzuconą na młodą kobietę, Lorę, nie zachwycał, ale nie nużył, a to już nieźle. Przekonaliśmy się, że Jack bardzo stara się być pomocnym, co – jak zasugerowano, może mieć dla niego tragiczne konsekwencje.

Poza tym mieliśmy w Scar sporo Jody Mills i nawiązań do nieodżałowanych Wayward sisters, przekomarzanki a propos brody Sama i bezcenną minę Deana na widok tłumku ludzi w Bunkrze, która wyraża dokładnie to, co sama o tym myślę.

Myślę także, że w rozpiętej koszuli i kamizelce Dean wygląda zdecydowanie lepiej od zapiętego po samą szyję Michała, rozbierając się w trybie zagniewanym (bo sam nie wybierał stylu ubioru) – jeszcze lepiej, przeglądając w lustrze – symbolicznie, a z nowo nabytą blizną – fascynująco. Cóż, Dean ma szczęście do nietypowych blizn. I powtarzania, że nic mu nie jest, chyba, że w końcu pęka i przyznaje się do tego, że wprost przeciwnie, dzięki czemu możemy lubować się kolejną, wzruszającą, braterską rozmową w Impali. Rozmowy, które kochamy.

 

 

Nie z tego świata

Najlepsze z 24h

Wiktor Fisz
-

Cameo Stana Lee: filmy, gry i…

Stan Lee to ikona popkultury – chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Twórca…

Piotr Piskozub
-

Tajne Wojny jako fundament 4. fazy…

Na polskim rynku właśnie debiutuje komiksowy event Tajne Wojny. Składa się tak, że może on…

Michalina Reda
-

Stan Lee nie żyje – gwiazdy…

Stan Lee, twórca komiksów Marvela, zmarł wczoraj w wieku 95 lat. Na wiadomość o jego…

Michalina Reda
Plotka
-

Czarna Wdowa – kto głównym złoczyńcą…

Czarna Wdowa to zapowiedziany solowy film o superbohaterce MCU. W sieci pojawiły się nowe pogłoski…

Adam Siennica
-

Gra o tron – wiemy, kiedy…

Gra o tron powróci w 2019 roku. Teraz HBO oficjalnie ogłosiło w jakim miesiącu odbędzie…

Adam Siennica
-

Stan Lee – cameo w nowych…

Stan Lee zmarł 12.11.2018 roku, pogrążając świat popkultury w żałobie. Dużo osób znało legendę komiksu…

Co o tym sądzisz?