Single Parents: sezon 1, odcinki 4-6 – recenzja

Kolejne tygodnie, to kolejne odcinki serialu Single Parents. Czy na przestrzeni pierwszego sezonu serial dalej jest tak samo udany jak na początku?

Ocena recenzenta:
7/10

Kolejne tygodnie, to kolejne odcinki serialu Single Parents. Czy na przestrzeni pierwszego sezonu serial dalej jest tak samo udany jak na początku?

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  recenzja 

Na przestrzeni trzech odcinków serialu Single Parents możemy zauważyć, że twórcy wypracowali sobie pewien schemat konstruowania danego odcinka. Mieszają bohaterów w poszczególne pary i na każdy epizod tworzą nowe wątki, dzięki czemu całość jest nie tylko dynamiczna, ale też co tydzień oferuje coś nowego.

Nie zawsze udaje się to w tym samym stopniu, bo choć bohaterowie zróżnicowani pod każdym względem, to jednak nie wszystkie duety działają ze sobą na ekranie tak samo dobrze. Jeśli pojawiają się mniej oczywiste pary jak Will i Poppy, to rzeczywiście działa to bardzo odświeżająco. Podczas wspólnego meczu siatkówki udowadniają, że są naprawdę ciekawym duetem, a scenarzyści wyraźnie mieli dużo swobody i pomysłów na ciekawe gagi. Gorzej jest jednak w odcinku piątym. Został on specjalnie przygotowany na Halloween i niestety nie udało się tutaj pokusić o nic ciekawszego i bardziej oryginalnego w oparciu o ten motyw.

Im dłużej spędza się czas z samotnymi rodzicami, tym bardziej dochodzimy do wniosku, że naprawdę udało się wykreować ciekawych bohaterów i są duże możliwości do pisania bardzo dobrych gagów, ale niekiedy ma się także wrażenie, że scenarzyści chcą złapać kilka srok za jeden ogon. Widzimy to choćby w odcinku szóstym, gdzie chcą wreszcie pchnąć do przodu wątek Willa, ale też przy okazji odpowiednio potraktować resztę bohaterów i na koniec bezbłędnie podać puentę.

Nie tyczy się to każdego epizodu i w większości gagi są na tyle neutralne i przy tym zabawne, że łatwo przymknąć oko na te mniej udane próby dopasowania się do różnego targetu. Wracając do odcinka szóstego, na pewno cieszy fakt, że wreszcie całość posuwa się do przodu. Choć każdy odcinek traktuje, o czym innym, to brakowało do tej pory mocniejszego akcentu na Willa, który przecież miał spajać całość. Tutaj wreszcie to zaistniało w relacji z lekarką.

Single Parents dalej trzyma swój wysoki poziom i choć zdarzają się liczne wpadki, to wciąż twórcy mają dużo pomysłów i możliwości na ciekawe i zabawne historie. Zwłaszcza gdy kombinują z doborem bohaterów i stawianiem ich w różnych sytuacjach. Na przyszłość nie warto jednak bawić się w kolejne tematyczne odcinki jak ten o Halloween, bo nawet przy tak świetnie dobranych dziecięcych aktorach, nie uda się to bez odpowiedniego pomysłu.

Źródło: Zdjęcie główne: Materiały prasowe

Single Parents

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV