Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Ocena recenzenta:
7/10

Six: sezon 2, odcinek 1 – recenzja

Six wraca z 2. sezonem. Czy serial utrzymał formę?

Nowy sezon Six rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zostawił nas poprzedni. Rip zostaje postrzelony przez nastolatkę zindoktrynowaną przez Michaela. Reakcja kolegów z oddziału Taggarta, jak i całego sztabu, jest szybka i gwałtowna. Chłopaki szybko organizują ochronę szpitala, w którym przebywa były komandos, jak i zajmują się własnymi rodzinami i ich bezpieczeństwem.

I tutaj znów możemy zaobserwować różnice między nimi, nie tylko na polu walki, ale i właśnie w życiu codziennym. Choć kontynuowana jest narracja z 1. sezonu, tutaj wypada znacznie lepiej, nie tylko z punktu widzenia scenariusza, bo tutaj twórcy ewidentnie nauczyli się czegoś, ale i aktorsko. Widać, że odtwórcy głównych ról czują je znacznie lepiej. Widać to właściwie na każdym kroku, zwłaszcza u Beara i Buddy. Zarówno retrospekcje, jak i scena furii z udziałem tego ostatniego rzuca również nowe światło na pewne wydarzenia z poprzedniego sezonu i pozwala dużo lepiej go zrozumieć. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wątek odmówienia mu dowództwa przez Ripa jeszcze nie raz wróci

Dużo tez wnosi wprowadzenie nowej postaci, mającej zastąpić Bucka, który zginął w poprzednim sezonie. Nowy bohater to narwaniec, który trafił szczęściem do Szóstki. Już od początku widać, że Trevor jest uzależniony od adrenaliny i może sporo namieszać w i tak już będącym na krawędzi oddziale. Podobnie zresztą, jak i Gina, agentka CIA, której misja schwytania tajemniczego Księcia nie raz jeszcze zetknie jej ścieżkę z oddziałem Beara.

Jeśli chodzi o sceny akcji, czy też raczej scenę, to mamy tu poziom znany nam już dobrze w tym serialu. Jednak pokusiłbym się o stwierdzenie, że o ile nie jest to może najbardziej dynamiczna ani epicka scena tego typu na przestrzeni całej produkcji, to póki co jest moją ulubioną. Choć patrząc na ostatnie wydarzenia w różnych serialach, to od czasu Somalii armia USA wydaje majątek na kupowanie nowych Black Hawków, żeby zastąpić te zestrzelone.

Reasumując Six wraca w dobrej formie, jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ten i poprzedni sezon powinny zostać wyemitowane razem.

Źródło: Fot. History Channel
Critical

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.