Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
7/10

Six: sezon 2, odcinek 1 – recenzja

Six wraca z 2. sezonem. Czy serial utrzymał formę?

Nowy sezon Six rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zostawił nas poprzedni. Rip zostaje postrzelony przez nastolatkę zindoktrynowaną przez Michaela. Reakcja kolegów z oddziału Taggarta, jak i całego sztabu, jest szybka i gwałtowna. Chłopaki szybko organizują ochronę szpitala, w którym przebywa były komandos, jak i zajmują się własnymi rodzinami i ich bezpieczeństwem.

I tutaj znów możemy zaobserwować różnice między nimi, nie tylko na polu walki, ale i właśnie w życiu codziennym. Choć kontynuowana jest narracja z 1. sezonu, tutaj wypada znacznie lepiej, nie tylko z punktu widzenia scenariusza, bo tutaj twórcy ewidentnie nauczyli się czegoś, ale i aktorsko. Widać, że odtwórcy głównych ról czują je znacznie lepiej. Widać to właściwie na każdym kroku, zwłaszcza u Beara i Buddy. Zarówno retrospekcje, jak i scena furii z udziałem tego ostatniego rzuca również nowe światło na pewne wydarzenia z poprzedniego sezonu i pozwala dużo lepiej go zrozumieć. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wątek odmówienia mu dowództwa przez Ripa jeszcze nie raz wróci

Dużo tez wnosi wprowadzenie nowej postaci, mającej zastąpić Bucka, który zginął w poprzednim sezonie. Nowy bohater to narwaniec, który trafił szczęściem do Szóstki. Już od początku widać, że Trevor jest uzależniony od adrenaliny i może sporo namieszać w i tak już będącym na krawędzi oddziale. Podobnie zresztą, jak i Gina, agentka CIA, której misja schwytania tajemniczego Księcia nie raz jeszcze zetknie jej ścieżkę z oddziałem Beara.

Jeśli chodzi o sceny akcji, czy też raczej scenę, to mamy tu poziom znany nam już dobrze w tym serialu. Jednak pokusiłbym się o stwierdzenie, że o ile nie jest to może najbardziej dynamiczna ani epicka scena tego typu na przestrzeni całej produkcji, to póki co jest moją ulubioną. Choć patrząc na ostatnie wydarzenia w różnych serialach, to od czasu Somalii armia USA wydaje majątek na kupowanie nowych Black Hawków, żeby zastąpić te zestrzelone.

Reasumując Six wraca w dobrej formie, jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ten i poprzedni sezon powinny zostać wyemitowane razem.

Źródło: Fot. History Channel

Poznaj recenzenta

Aleksander Mazanek
Redaktor prowadzący działu gier i technologii naEKRANIE.pl. Z zamiłowania nie tylko dziennikarz, ale także po prostu widz, gracz i czytelnik. Przez lata związany w różnej formie z wojskowością i na niej skupiający swoją uwagę w szeroko pojętej popkulturze. Nie stroni także od dobrego kina kopanego, Sci-Fi ani Fantasy.

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Ten fan tworzy grafiki z herosami.…

Grafik George Evangelista przedstawił w sieci nowe grafiki z ikonami popkultury - na jednej z…

Piotr Piskozub
-

Diana w kostiumie, Steve ją drażni.…

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia i wideo z planu filmu Wonder Woman 1984, na…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Jak skończy się Avengers 4? Samuel…

Samuel L. Jackson jest święcie przekonany, że udało mu się rozgryźć zakończenie przyszłorocznego filmu Avengers…

Dawid Muszyński
-

Luke Cage: sezon 2 – recenzja

Obrońca Harlemu powraca. Czy jego powrót zwiastuje jakieś poprawy w 2 sezonie serialu? Sprawdzamy.

Ocena recenzenta:
7
Norbert Zaskórski
spoilery
-

Westworld: sezon 2, odcinek 9 –…

Trudne wybory, krwawe rozstania i bolesne starcie z rzeczywistością, czyli dzień jak co dzień w…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
-

Plotka: Kogo gra Pedro Pascal w…

W sieci pojawiły się nowe spekulacje na temat filmu Wonder Woman 1984 - są one…

Co o tym sądzisz?