Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Ocena recenzenta:
7/10

Six: sezon 2, odcinek 2 – recenzja

2. sezon Six powoli się rozkręca, nieco zwalniając tempo. Jak wypada nowy odcinek?

Jakkolwiek okrutnie to nie zabrzmi, najlepiej w nowym odcinku Six ogląda mi się sceny tortur i przesłuchiwania Michaela przez Ginę. Jest w tych momentach coś niezwykle satysfakcjonującego.ie dość że doskonale wiemy, że drań dostaje to na co zasłużył, to jeszcze do tego jest to po prostu dobrze zagrane i wypada bardzo autentycznie.  Jego oprawcy nie bawią się w tańcu, nie od dziś przecież wiadomo jak bardzo męczące i skuteczne są tortury oparte na połączeniu deprawacji snu z intensywnymi bodźcami.

Momenty te dają nam również znacznie lepszy wgląd w postać Giny, począwszy od jej motywów, historii aż po ukazanie jej zimnego, wyrachowanego charakteru. Zastanawia mnie tylko, na ile ile ekipa naszych bohaterów będzie współpracować z nią z przymusu, a na ile dobrowolnie. Nie mam bowiem żadnych wątpliwości, że agentka nie będzie mieć żadnego problemu z wykorzystywaniem i narażaniem operatorów z Szóstki tylko po to, by dopiąć swego, co zresztą udowadniają sceny jej wspólnej operacji z Buddą kilka lat wcześniej.

Drugim, równie istotnym filarem tego odcinka jest fizyczny stan Cauldera po ostatniej akcji. Alex ma ewidentnie uszkodzony słuch i problemy z ciśnieniem w wyniku bliskości eksplozji i choć ukrywa ten fakt, to już zaczyna ciążyć to na reszcie. Dziwi mnie tylko, że dopiero po takim czasie wyszedł na jaw jego problem z lekomanią. I choć rozumiem w jakimś stopniu Beara i jego podejście do całej sytuacji, to tuszowanie takich rzeczy i potencjalne narażanie reszty? No nie kupuję tego za bardzo.

Najnowszy odcinek to też okazja by drużyna pożegnała wspólnie Ripa. Choć już wiadomo, że nie każdy będzie w stanie rozstać się z nim, choćby i we własnym umyśle, to scena stypy doskonale podsumowuje uczucia, jakie oddział żywił wobec swojego byłego dowódcy. To także niepowtarzalna okazja, by podkreślić, jak wielki wpływ miał, ma i mieć będzie Taggart na swoich towarzysz, nawet zza grobu. Jest to chyba najbardziej emocjonujący i chwytający za serce moment w całym serialu.

Na sam koniec należy się jeszcze zdanie na temat wątku Marissy, zindoktrynowanej zabójczyni Ripa. Choć na razie jest on bardzo poboczny, to wiadomo, że będzie mieć kluczową rolę w tym sezonie. Mam też wrażenie, że samo dziewczę, pozbawione kontaktu z Michaelem, wyrwie się spod kontroli i zacznie działać na własną rękę, co skutecznie odbije się na tych, którzy ją „stworzyli”,

Nie jest to szczególnie wybitny odcinek, w większości zresztą przegadany. Jednak swoją robotę w kwestii budowania napięcia i stawiania sceny pod przyszłe wydarzenia wykonuje przyzwoicie

Źródło: Fot. History Channel

 

 

Ghosts

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Ant-Man – wielka frajda na planie…

W sieci pojawiła się galeria zakulisowych zdjęć z filmów Ant-Man i Ant-Man i Osa.

Piotr Piskozub
-

Avengers 4 to koniec Kapitana Ameryki…

Chris Evans poruszył kilka wątków związanych z filmem Avengers 4, w tym ten, czy produkcja…

Piotr Piskozub
-

Tom Hiddleston na plakacie dorysował Lokiego.…

Ekranowy Loki z MCU, Tom Hiddleston, w humorystyczny sposób dorysował Lokiego na plakacie jednego z…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Titans: sezon 1, odcinek 1 –…

Za nami pierwszy odcinek Titans, nowego serialu superbohaterskiego opartego na komiksach DC. Wybija się on…

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
-

Hellboy – wyciekł zwiastun nowej wersji…

Hellboy powraca w kompletnie nowej adaptacji komiksów Mike'a Mignoli, która nie jest związana z poprzednimi…

Piotr Piskozub
-

Liga Sprawiedliwości – oto murale ze…

W sieci pojawiły się zdjęcia murali ze świątyni Amazonek z filmu Liga Sprawiedliwości - na…

Co o tym sądzisz?