Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Ocena recenzenta:
7/10

Six: sezon 2, odcinek 5 – recenzja

Co dalej z Six? Czy po dwóch skrajnie słabych odcinkach może być lepiej?

W końcu doczekaliśmy się jakiejś konkretnej akcji militarnej. Choć jak to już bywa w Six, jest ona dość jednostronna, jednak całkiem przyjemnie się ją ogląda i jest miłą odskocznią od tego, co działo się w dwóch ostatnich odcinkach, czyli dosłownie niczego. Dość umiejętnie wyszło też budowanie napięcia prowadzącego do tego momentu, zwłaszcza przesłuchania Michaela i Vlada i choć nikt chyba nie pomyślał, że uda im się tak szybko dopaść Shishonniego, to twórcom udało się zbudować na to nadzieję. Do tego dochodzi jeszcze post factum całego wydarzenia, które, chyba po raz pierwszy w tym sezonie sprawia, że nie mogę doczekać się następnego odcinka.

Trochę szkoda natomiast, dominującego w tym epizodzie, wątku Cauldera i Dawn. Był tu spory potencjał. Widać, że Alex zaczyna przechodzić zmianę, której katalizatorem ewidentnie jest jego nowa przyjaciółka, jednak chciałoby się, by ich wspólna historia trwała dłużej. Przyznam szczerze, że bardzo kibicowałem Caulderowi i miałem nadzieję, że coś z tego wyjdzie, a mój ulubiony z całej ekipy operator w końcu znajdzie jakiś punkt zaczepienia w życiu. Może to jednak i lepiej, że stało się to, co się stało? Może to właśnie ten „strzał w pysk” otrzeźwi naszego SEAL-a i sprawi, że w końcu dojrzeje? Tak czy siak, naprawdę świetna miniopowieść i przy okazji poruszenie bardzo ważnego i ciężkiego wśród weteranów Syndromu Ocalałego.

Pozostaje jeszcze wątek Marissy. Jej dość toporne próby śledzenia rodziny Buddy zakończone spotkaniem z jego córką mają potencjał i to naprawdę spory. Rozwinięcie tego ucieszyłoby mnie bardzo, gdyż jak do tej pory jej postać stała bardzo na uboczu i była zwyczajnie marnowana. Nie mam pojęcia, co dalej szykują twórcy, ale jakieś porwanie i nieoficjalna akcja ratunkowa rozgrywająca się w samym sercu społeczności, w której żyją komandosi, byłaby naprawdę świetnym zabiegiem. Mam nadzieję, że twórcy nie zmarnują tej szansy.

Źródło: fot. History

 

 

Six

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.