Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Ocena recenzenta:
5/10

Six: sezon 2, odcinek 6 – recenzja

Six powraca z kolejnym odcinkiem. Jak wypada on na tle pozostałych?

Przez cały właściwie odcinek dzieje się jedno – nasi dzielni wojacy eskortują Ginę i Michaela na spotkanie z Shishonim. I tutaj już na wstępie pojawia się gigantyczny zgrzyt. Kto przy zdrowych zmysłach wysłałby na taką misję oddział Beara, doskonale znając ich wspólną przeszłość z Nasrym? Nie dość, że nie trzyma się to kupy, to jeszcze palców u rąk by mi nie starczyło, gdybym chciał wyliczyć, ile taki rozkaz łamie regulacji i protokołów. Twórcy starają się usprawiedliwić to gadką, ze Szóstka jest najbliżej, ale na wyliczenie okolicznych baz, z których można by ściągnąć inny oddział, również mam za mało palców. A przynajmniej dwie z nich powinny być w takiej sytuacji w alarmie bojowym. Mam uwierzyć, że nikt nie pełni przy takiej operacji służby QRF (siły szybkiego reagowania), przecież nie zgodziliby się tylko na wsparcie sił lokalnych – tak jak to zostało pokazane w tym odcinku. Z jednej strony rozumiem, że zostało to zrobione na poczet zawiązania fabuły, niemniej jednak w serialu tak wiernie starającym się trzymać realia jak Six to błąd, którego nie mogę nie wytknąć.

Jeszcze może sytuację ratowałby fakt, gdyby podczas transportowania więźnia z jednego punktu zbornego na drugi cokolwiek się działo. Mamy niby scenę wymiany ognia z miejscową milicją oraz, co było do przewidzenia, chwilową ucieczkę Michaela, ale nie wnosi to nic a nic do historii. Może poza kolejnymi nieudolnymi próbami moralizatorskimi, bo choć twórcy mają dobre intencje, by – jak już wspominałem przy innych odcinkach – wyraźnie pokazać różnice między „dobrymi i złymi” muzułmanami, to mam wrażenie, że po prostu brak im jaj, żeby zrobić to porządnie.

Pozostaje jeszcze wątek Cauldera, który w końcu przejrzał na oczy. Widać, że krótka znajomość z Dawn zdecydowanie pozytywnie wpłynęła na jego życie. Przynajmniej takie wrażenie można odnieść nie tylko po jego reakcji na panienki w knajpie i Lenę (która to szybko awansowała na 1. miejsce w moim rankingu najbardziej irytujących postaci ostatnich kilku miesięcy), ale też wspólnych momentach z Dharmą. Cieszy to bardzo, choć biorąc pod uwagę fakt, że serial został anulowany, zapewne nie będzie nam dane zobaczyć satysfakcjonującego zakończenia tego wątku.

Podsumowując, najnowszy odcinek Six to próba zbudowania klimatu przed nadchodzącą kulminacją, niestety próba bardzo nieudolna, wywołująca co najwyżej ziewnięcie.

Źródło: Fot. History Channel
 

 

Six

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Dawid Muszyński
-

Odwróceni. Ojcowie i Córki: odcinek 1…

Po 12 latach Odwróceni wracają. Czy jest to powrót na miarę pierwszego sezonu? Przeczytajcie naszą…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.