Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
8/10

Strzelec: sezon 3, odcinki 2-4 – recenzja

Za nami kolejne odcinki Strzelca. Czyżby przygody Boba Lee nabierały rumieńców?

Tak jak przewidywałem przy okazji recenzowania 1. odcinka tego sezonu, nowy Strzelec skupia się na rozwikłaniu zagadki śmierci Earla Swaggera, a przy okazji próbie zniszczenia Atlasu przez Nadine i Isaaca. Jasne, można by narzekać, że to już 3. sezon który skupia się na konspiracji, należy jednak pamiętać, że tak samo było w oryginale. I nie mam tu na myśli filmu z Markiem Whalbergiem, tylko serię, całkiem zresztą niezłych, książek. I choć twórcy odbiegają nieco od pierwowzoru – czemu też nie należy się dziwić, wszak mamy inne czasy, wojnę i narrację, do której można się odnieść – to jednak miło widzieć, że starają się w jakimś stopniu nim inspirować.

A jak jest to przedstawione? Póki co całkiem nieźle. Mam wrażenie, że Ryan Phillippe gra coraz lepiej, a Swagger w jego wykonaniu przechodzi metamorfozę i powoli staje się pełnym temperamentu skur…czybykiem, którego tylko rodzina jeszcze jako tako trzyma w ryzach.  Widać, że wydarzenia poprzednich sezonów odcisnęły na nim piętno, ale też nauczyły go sporo nowych sztuczek i pozbawiły pewnej naiwności i ślepej wiary w ojczyznę i intencje ludzi nią kierujących. Jedno jest pewne, Swagger Jr. prędko spokoju nie zazna.

Zwłaszcza, że jego główny adwersarz w tym sezonie, Bama Sr. zdaje się być jeszcze bardziej cwany niż jego poprzednicy, a dodatkowo jeszcze mniej przejmuje się jakimikolwiek zasadami. Zobaczymy, jak się to rozwinie ale mam nadzieję, że Bob Lee będzie jeszcze bardziej musiał się napocić.

Jedno mnie tylko jak na razie denerwuje. W poprzednim sezonie Julie oddała swojemu prześladowcy Colta 1911, należącego do Earla, jakim cudem Bob Lee tego nie zauważył? Przecież sama Julie mówi o tym, w jak idealnym stanie trzyma on tę broń, więc, biorąc dodatkowo pod uwagę fakt jego przywiązania do tej klamki, dawno już powinien zdać sobie sprawę z jej braku. Bzdurka co prawda, ale mocno irytująca i niedająca mi spokoju.

Podsumowując, 3. sezon Strzelca jest chyba najlepszym do tej pory, dużo bardziej kameralnym i osobistym dla każdego z trójki głównych bohaterów. Oby tak dalej

Źródło: Fot. USA Network
Strzelec

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.