Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
8/10

Strzelec: sezon 3, odcinki 2-4 – recenzja

Za nami kolejne odcinki Strzelca. Czyżby przygody Boba Lee nabierały rumieńców?

Tak jak przewidywałem przy okazji recenzowania 1. odcinka tego sezonu, nowy Strzelec skupia się na rozwikłaniu zagadki śmierci Earla Swaggera, a przy okazji próbie zniszczenia Atlasu przez Nadine i Isaaca. Jasne, można by narzekać, że to już 3. sezon który skupia się na konspiracji, należy jednak pamiętać, że tak samo było w oryginale. I nie mam tu na myśli filmu z Markiem Whalbergiem, tylko serię, całkiem zresztą niezłych, książek. I choć twórcy odbiegają nieco od pierwowzoru – czemu też nie należy się dziwić, wszak mamy inne czasy, wojnę i narrację, do której można się odnieść – to jednak miło widzieć, że starają się w jakimś stopniu nim inspirować.

A jak jest to przedstawione? Póki co całkiem nieźle. Mam wrażenie, że Ryan Phillippe gra coraz lepiej, a Swagger w jego wykonaniu przechodzi metamorfozę i powoli staje się pełnym temperamentu skur…czybykiem, którego tylko rodzina jeszcze jako tako trzyma w ryzach.  Widać, że wydarzenia poprzednich sezonów odcisnęły na nim piętno, ale też nauczyły go sporo nowych sztuczek i pozbawiły pewnej naiwności i ślepej wiary w ojczyznę i intencje ludzi nią kierujących. Jedno jest pewne, Swagger Jr. prędko spokoju nie zazna.

Zwłaszcza, że jego główny adwersarz w tym sezonie, Bama Sr. zdaje się być jeszcze bardziej cwany niż jego poprzednicy, a dodatkowo jeszcze mniej przejmuje się jakimikolwiek zasadami. Zobaczymy, jak się to rozwinie ale mam nadzieję, że Bob Lee będzie jeszcze bardziej musiał się napocić.

Jedno mnie tylko jak na razie denerwuje. W poprzednim sezonie Julie oddała swojemu prześladowcy Colta 1911, należącego do Earla, jakim cudem Bob Lee tego nie zauważył? Przecież sama Julie mówi o tym, w jak idealnym stanie trzyma on tę broń, więc, biorąc dodatkowo pod uwagę fakt jego przywiązania do tej klamki, dawno już powinien zdać sobie sprawę z jej braku. Bzdurka co prawda, ale mocno irytująca i niedająca mi spokoju.

Podsumowując, 3. sezon Strzelca jest chyba najlepszym do tej pory, dużo bardziej kameralnym i osobistym dla każdego z trójki głównych bohaterów. Oby tak dalej

Źródło: Fot. USA Network
 

 

Poznaj recenzenta

Aleksander Mazanek
Redaktor prowadzący działu gier i technologii naEKRANIE.pl. Z zamiłowania nie tylko dziennikarz, ale także po prostu widz, gracz i czytelnik. Przez lata związany w różnej formie z wojskowością i na niej skupiający swoją uwagę w szeroko pojętej popkulturze. Nie stroni także od dobrego kina kopanego, Sci-Fi ani Fantasy.

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

50 zwiastunów do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Norbert Zaskórski
-

Rozczarowani we Wrocławiu. Tak Netflix promuje…

W stolicy województwa dolnośląskiego pojawił się pewien, ciekawy rekwizyt promujący nowy serial platformy Netflix od…

Michalina Reda
-

Rosamund Pike odmówiła rozebrania się na…

Rosamund Pike wspomina swoje doświadczenie z castingu do roli w filmie o Jamesie Bondzie, gdzie…

Norbert Zaskórski
-

Serial Watchmen oficjalnie otrzymuje pełny sezon

Stacja HBO zamówiła pełny sezon nowej produkcji opartej na kultowym komiksie Alana Moore'a i Dave'a…

Michalina Reda
-

To 2 – James McAvoy kontuzjowany…

James McAvoy zmierzył się z Pennywise'em i... poległ. Aktor doznał kontuzji podczas kręcenia jednej ze…

Michalina Reda
-

Scenarzysta Fantastycznej Czwórki przeprasza za film

Po zawstydzonym reżyserze przyszedł czas na zawstydzonego scenarzystę. Jeremy Slater przeprasza fanów Marvela za film…

Co o tym sądzisz?