Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement

 

Ocena recenzenta:
6/10

The 100: sezon 5, odcinek 6 – recenzja

The 100 trzyma solidny poziom w 5. sezonie. Historia ma momenty, ale czuć, że brak w tym wszystkim jakichś większych emocji.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Można odnieść wrażenie, że twórcy The 100 bawią się za bardzo w coś w stylu Gry o tron. Kwestia Madi solidnie gmatwa fabułę po stronie Wonkru. Jednocześnie jednak całość pod wieloma aspektami staje się trochę przewidywalna, gdy każdy kolejny etap zaczyna podważać pozycję Octavii, a ta wykorzystuje polityczny wpływ sojuszu z Madi, by ją podbudować. Teoretycznie decyzja dziewczyny, by powiedzieć prawdę Octavii jest jedynym nie do końca spodziewanym rozwojem wydarzeń, ale nadal są przesłanki stojące za podziałami w Wonkru. Nie jestem przekonany, czy podważanie pozycji Octavii to wątek mający potencjał na coś więcej. Na razie wygląda to przeciętnie.

Teoretycznie konflikt z przestępcami to rzecz, która powinna napędzać ten sezon, ale gdzieś w pewnym momencie straciło to swój impet. Gdzieś tempo siadło, a pomysły wprowadzane w rozwój wątku nie są szczególnie atrakcyjne. Twórcy postawili na walkę polityczną z oparciem na psychologii. Całe akcja Diyozy z jedzeniem i zaproszeniem chętnych do dołączenia do nich wydaje się dobrym ruchem, który nieźle rozwija historię. Być może w trochę mniej emocjonującym kierunku, bo nie da się tego ukryć, że jakoś mało to wszystko jest ekscytujące. Mimo wszystko wyruszenie Echo na misję pod przykrywką staje się zabiegiem atrakcyjnym, który może zapewnić dobre kolejne kroki. Szczególnie, że wprowadzono ciekawe komplikacje, a działania Echo mogą zaowocować czymś nieprzewidywalnym.

Nie do końca przekonuje mnie wątek Emori i Murphy’ego. Większość rozwoju tej historii sprawia wrażenie zapychacza. A motyw pułapki na McCreary’ego wydaje się banalnym i wymuszonym ruchem ze strony scenarzystów, by skomplikować fabułę. Posiadanie zakładnika po stronie Wonkru jest atutem, więc sam pomysł wydaje się dobry, ale nie jestem przekonany do zaprezentowanej drogi. A scena, w której po wybuchu zaczynają się całować wypada kiczowato.

The 100 to dobry serial i w tym sezonie nie ulega to zmianie, ale ten odcinek pokazuje, że nie wszystko w rozwoju fabuły jest tak dobre, jak powinno.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

The 100

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.