Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Ocena recenzenta:
5/10

Wynonna Earp: sezon 3, odcinek 1 – recenzja

3. sezon serialu Wynnona Earp rozpoczyna się rozczarowującym odcinkiem, który przekracza granice kiczu, korzystając z motywów, które zawsze obniżały jakość tej produkcji.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Przede wszystkim szybko w oczy rzuca się sprzeczność z finałem 2. sezonu serialu Wynonna Earp. Tam w ostatnich scenach Wynonna udała się na spotkanie z matką, gdzie rozmawiały na otwartej przestrzeni. W premierze 3. sezonu dowiadujemy się nagle, że matka od dawna siedzi w psychiatryku. To gryzie się, jeśli weźmiemy pod uwagę te ostatnie sceny z finału. Szkoda też, że zapowiadana pani Earp nie odgrywa póki co jakiekolwiek roli w fabule. To pewnie się zmieni, ale w premierze rozczarowuje.

Problem z tym odcinkiem jest taki, że twórcy zbyt często opierają się na kiczowatych zagraniach, których w tym serialu nie brakowało. Takich, które formą realizacji i nawet pomysłu, obniżają jakość wynikającą ze specyficznych, ale na swój sposób wyrazistych bohaterów. W tym przypadku mamy gromadkę wampirów przyjeżdżających do miasta, a wraz z nim zagrania poniżej jakości tego serialu. Przedstawienie krwiopijców jest tak bezpłciowe, pozbawione wyrazu i sensu, aż strach. Nie mają oni charakteru, wyglądu, ani klimatu. Ich zachowanie jest komiczne (o grozie nie ma mowy), a forma kręcenia ich specyficznymi ujęciami jedynie potęguje wrażenie obcowania z czymś poniżej akceptowalnej jakości. Do tego dodajmy słaby komputerowy różowy dym oraz postacie, które stają się ich wyznawcami zaledwie po jednym dotyku. Ten ostatni motyw był wałkowany na różne sposoby w tym serialu, gdy ktoś jest w jakimś stopniu opanowany przez kogoś. Szczególnie w kwestii Waverly. Dlatego głupkowate zachowania bohaterów kompletnie nie ratowały sytuacji, a jedynie ją pogrążały. Dobre jedynie to, że kwestia wampirów została szybko i bezwzględnie rozwiązana, ale to nie zmienia faktu, że są one porażką premiery sezonu.

Nadal największą zaletą są postacie i ich interakcje. Na czele z Wynonną, dla której ten serial warto obejrzeć. Jej specyficzność i luz w połączeniu z czasem dziwacznym poczuciem humoru tworzą pozytywną mieszankę. Waverly i jej dziewucha też dobrze to uzupełniają. Najmniej mogą podobać się Dolls oraz Holiday, którzy za bardzo są wpisanie w wątek romantyczny, dlatego w tych odcinkach aspekt humorystyczny w ich przypadku się kompletnie nie sprawdza. Wynonna jednak jest tym, kto napędza tę fabułę i nadaje jej charakteru. Nawet, jeśli fabularnie i realizacyjnie nie zawsze wszystko gra, to ona i reszta postaci skutecznie to nadrabiają. To oni są sercem i jakością tego serialu.

Premiera 3. sezon jest przeciętna, rozczarowująca i mało w dobrym stylu tego serialu. Zapowiedź powrotu demona i konfliktu z nim zwiastuje poprawę sytuacji i jeśli będzie mniej dziwnych zabiegów fabularnych, jak z wampirami, może być nieźle. W tym jednak mam zagwozdkę – dlaczego ten demon tym razem wygląda jak człowiek, skoro w 2. sezonie tak nie było? Mam nadzieję, że wszelkie zgrzyty zostaną wyjaśnione.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Wynonna Earp

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.