Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
4/10

Wynonna Earp: sezon 3, odcinek 3 – recenzja

Nowy odcinek serialu Wynnona Earp jest przewidywalnym i oczywistym pokłosiem poprzedniego. Nie do końca to działa.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Wynonna Earp w nowym odcinku w pełni skupia się na pożegnaniu Dollsa, więc jest sentymentalnie, ckliwie i czasem aż do przesady łzawo. To jest często problem seriali, które chcą poruszyć kwestię śmierci ważnej postaci, bo łatwo popaść w przesadę. A tutaj poszło to w skrajności, gdzie tak naprawdę odcinek nic ponadto nie oferuje. Wałkowanie zmagania się z odejściem Dollsa, wyrzutami sumienia i emocjami zostało rozciągnięte i przez to też kompletnie nie działa. To jest serial rozrywkowy, nie wybitna rzecz artystyczna, więc podejmowanie próby, by być czymś innym niż naprawdę są wydaje się bezcelowe. Ci twórcy po prostu nie mają zdolności do poruszania takich tematów. Emocji praktycznie nie czuć w tym odcinku.

Czymś, co miało rozruszać odcinek było pojawienie się oficera agencji, który odpowiadał za Dollsa i innych ludzi po eksperymentach. Być może w przyszłości coś z tego wyniknie, ale na tym etapie jest to wątek niewykorzystany, a wręcz zmarnowany. Jego obecność nie nadała jakiegoś nowego wyrazu Dollsowi, ani nie odkryła nowych informacji na temat mitologii serialu. Sam fakt, że może ta organizacja cały czas gdzieś istnieje, nie jest niczym odkrywczym, bo każdy widz to wie. Dlatego to taki niezły pomysł, który został kiepsko rozpisany, wypełniony ckliwością i sztuczną dramaturgią (scena tortur zbyteczna).

Niby kwestia demonów pod wpływem narkotyku Dollsa miała jakoś wyrwać odcinek z marazmu, ale efekt jest zaledwie solidny. I to głównie po raz kolejny dzięki aktorce grającej Wynnonę, bo to ona jedyna nadaje temu charakteru, emocji i sensu. To jej walka z demonami staje się interesująca i momentami zabawna, a to jej poruszenie śmiercią Dollsa przekonuje i ma w sobie sporo serca. Szkoda, że reszta wątków pobocznych nie szła z tym w parze. Waverly zastanawiająca się nad śmiercią niewiele wnosi, jej relacja z dziewczyną zatrzymała się w miejscu i fakt poznania jej traumy z przeszłości niewiele zmienia. A do tego żona Doca jest komplikacją na razie kompletnie niewykorzystaną. Drzemię w tym potencjał, który może dopiero nabrać wyrazu.

Pomimo podkreślanych wad, serial ogląda się dobrze i ten odcinek się wpisuje w ten trend. Czuć jednak, że choć poruszone wątki były potrzebne, to zostały zmarnowane i nie do końca przemyślane. Poprawnie, ale na tle poziomu tego serialu, słabo.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Wynonna Earp

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.