Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Ocena recenzenta:
7/10

Zadzwoń do Saula: sezon 4, odcinek 2 – recenzja

W drugim odcinku Zadzwoń do Saula każdy z bohaterów na powrót pokazuje swoje charakterystyczne cechy i talenty, za które fani ich tak podziwiają. A do tego powróciła dawno niewidziana w tym serialu para legendarnych złoczyńców, którzy tak świetnie potrafią tworzyć wokół siebie przytłaczającą atmosferę.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Po dokończeniu w poprzednim odcinku wątków z trzeciego sezonu, Better Call Saul ruszył naprzód, aby rozwijać dalszy ciąg historii Jimmy’ego, który też szybko przystąpił do poszukiwania nowej pracy. Z jednej strony to trochę niepokojące, że McGill rzucił się w wir rozmów kwalifikacyjnych tuż po śmierci brata, ale z drugiej strony dało nam to możliwość oglądania go w żywiole przebojowego człowieka, który potrafi przekonać do siebie każdego. Świetnie zareklamował siebie przed pracodawcami, wkładając w swoje techniki perswazyjne mnóstwo energii i zaangażowania. Takiego Jimmy’ego lubimy, kiedy pokazuje swoje umiejętności. Ale tak naprawdę to największe wrażenie zrobił jego powrót do Neffa po zdobyciu pracy i wygarnięcie mu jego naiwności, że dał się tak naciągnąć i przekonać go pięknymi słowami. Nastąpiła całkowita zmiana nastroju i totalne zaskoczenie, że McGill tak okrutnie zabawił się kosztem pracodawców, ale miał w tym również dużo racji. Ta prawda była uderzająca, że aż szczęka opadała w milczeniu. Trudno rozszyfrować Jimmy’ego skąd wzięła się ta gwałtowna reakcja i rozczarowanie tymi ludźmi. Możliwe, że wciąż potrafi się kierować dobrymi pobudkami i posiada wartości moralne, a może chodziło tylko o figurkę Hummelsa, do której potrzebny jest mu Mike. W każdym razie zapowiada się ciekawy rozwój wydarzeń!

Natomiast jeszcze bardziej wciskała w fotel scena, gdy Kim poszła do Howarda w imieniu Jimmy’ego. Choć powstrzymywała emocje przy Rebecce, to na koniec jednak wygarnęła w mocnych słowach szefowi firmy jego egoizm i nieodpowiednie zachowanie względem McGilla. Ten wybuch kontrolowanej złości całkowicie zgasił Howarda, który może i nie miał złych intencji, gdy podzielił się swoimi podejrzeniami w poprzednim odcinku, ale w tym, co powiedziała Kim, było mnóstwo brutalnej prawdy. Z drugiej strony wiemy, że nie zna wszystkich faktów, co wywołuje jeszcze bardziej mieszane uczucia, a to jest wielki atut Better Call Saul. Słowa uznania należą się też Rhei Seehorn, pokazała w tej kłótni wielki charakter swojej bohaterki, który nie przeobraził się w groteskową scenę naburmuszonej złośnicy. Brawo!

Choć sytuacja z chorym Hectorem Salamancą nieco się ustabilizowała, tak Nacho wpadł z deszczu pod rynnę. Uchronił ojca, ale teraz jego szefem został Gus, któremu nie odpowiada rozwój wypadków. Jednak najważniejsze, że Fring znowu swoją osobą buduje niezwykle przytłaczającą atmosferę, która tak fascynuje, że chce się tę postać oglądać jak najczęściej. Końcówka odcinka, w której został zamordowany Arturo,  zaskoczyła brutalnością. To jedna z mroczniejszych scen w Better Call Saul, gdzie nie często mamy do czynienia z tak mocnymi wydarzeniami. Teraz po śmierci Chucka serial może skupić się bardziej na świecie rządzonym przez bossów narkotykowych, niż prawniczych zagadnieniach, co akurat brzmi bardzo atrakcyjnie. Szczególnie, że do obsady powrócili Luis i Daniel Moncada, czyli legendarni Kuzyni, którzy swoimi groźnymi minami jednocześnie straszą i bawią. Zresztą wystarczyło krzywe spojrzenie na Arturo i Nacho, aby zmusić ich do mówienia do Hectora, co wyglądało przezabawnie. Oby tym razem pojawili się w większej liczbie odcinków, bo na pewno również urozmaicą stronę fabularną, a także wzbogacą ten coraz cięższy klimat serialu.

Nowy odcinek Better Call Saul, jak zwykle trzymał wysoki poziom mimo powolnego tempa, a także nie zabrakło emocji w kilku nerwowych momentach. Tylko Mike został odsunięty nieco w cień, ponieważ tylko uzgodnił warunki zatrudnienia przez Lydię, ale może w kolejnym epizodzie, gdy zgodzi się na pracę od Jimmy’ego, będzie miał okazję się bardziej wykazać. Choć historia niewiele posunęła się do przodu, to na pewno przygotowała grunt pod dalszą część sezonu, która zapowiada się mrocznie i niezwykle interesująco.

 

 

Zadzwoń do Saula

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]