Repertuar kin Nowość Program TV

Przepis na amerykański sen (2015)

Fresh Off the Boat

Śr. ocena 7.9

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Fresh Off the Boat - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Wiele można (i trzeba) zarzucać otwartej telewizji, ale stacja ABC zasługuje na pochwały za skompletowanie swojej komediowej ramówki. Do wyśmienitego Czarno to widzę i ciepło przyjętego Speechless dołączyło w ubiegłym tygodniu powracające z trzecim sezonem Fresh Off the Boat.

Trzy wymienione na wstępie seriale funkcjonują w zbliżonym kluczu tematycznym, biorącym na warsztat rodzinę i różnice kulturowe. Przepis na amerykański sen także opisuje losy wielodzietnej familii w Stanach Zjednoczonych – tyle że azjatyckiego pochodzenia i rozgrywające się w drugiej połowie lat 90. Taki krajobraz stanowi naturalne środowisko dla komediowych gagów i ciekawych obserwacji. Premiera trzeciego sezonu udowadnia, że nie został on jeszcze wyeksploatowany, a produkcja nadal trzyma dobry poziom.

W Coming from America scenarzyści po raz kolejny pokazują, że mają rękę do operowania przerysowanym humorem, jednocześnie utrzymanym w ryzach odpowiedniej wiarygodności. Powrót do Korei z okazji ślubu Gene’a (w tej roli Ken Jeong, znany z trylogii Kac Vegas) jest okazją do zderzenia kultur i społecznych konwenansów. Pod tym względem odcinek nie wykorzystuje w pełni potencjału, ale na plus poczytać należy brak faworyzowania jednych realiów nad drugimi, nawet jeśli pojawia się stosunkowo mocna scena bezzasadnego wymierzenia policzka dziecku w szkole. Humorystyczną kulminacją są zaś zakupy na pchlim targu, w trakcie których teledyskowa radość Eddiego z posiadania butów marki Jordan szybko rozpada się na kawałki.

Ostatecznie motyw różnić kulturowych, podobnie jak wątek zazdrości w braterskiej relacji, zmierza do rozsądnych wniosków o akceptacji i nieoczywistych spostrzeżeń na temat braku pełnego poczucia domu i przywiązania. Jak zawsze świetnie radzi sobie obsada, na czele z Randallem Parkiem w roli Louisa Huanga oraz Constance Wu, wcielającą się w jego despotyczną małżonkę, Jessicę. Młodzież radzi sobie gorzej niż ich rówieśnicy z Czarno to widzę, ale braki w doświadczeniu i aktorskim talencie nadrabiają osobistym urokiem. Tym razem zabrakło także barwnego tła, na które zwykle składają się sąsiedzi Huangów i koledzy Eddiego.

Finalny akcent stanowi wspomnienie Shaquille’a O’Neala, amerykańskiego koszykarza o ogromnej posturze i jeszcze większej osobowości, który gościnnie pojawiał się już w serialu, a jednocześnie odgrywa w nim rolę ówczesnego idola młodzieży. Decyzja, którą podjął latem 1996 roku, wpłynęła na nastroje społeczności Orlando. To co prawda drobnostka, ale jednocześnie też powracający detal, który buduje rzeczywisty kontekst. Czuć bowiem, że całość oparta jest na książce autorstwa Eddiego Huanga (główni bohaterowie odgrywają tu rzeczywiste postacie), w której wspomina on młodzieńcze lata spędzone na Florydzie. Przepis na amerykański sen zyskuje dzięki temu myśl przewodnią, która sprawia, że nie jest to tylko komediowy zlepek przypadkowych gagów, ale też przyjazna opowieść o dorastaniu.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Louis Huang
Jessica Huang
Eddie Huang
Emery Huang
Evan Huang
Babcia Huang

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

 

 

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Seriale 2019: wielkie powroty! Daty nowych sezonów styczeń-maj

Seriale 2019 to przede wszystkim wielkie powroty! Gra o tron, Luther, Odwróceni czy Detektyw. Midseason…

Wiktor Fisz
-

Nowe seriale i kolejne sezony na październik 2018

Październik będzie bardzo gorącym miesiącem dla wszystkich fanów seriali. Co prawda w najbliższym miesiącu nie…

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Adam Siennica
-

Nowe sezony popularnych seriali. Jakie produkcje powrócą?

W ostatnim okresie zamówiono nowe sezony wielu popularnych seriali. Poznajcie tytuły, które będą mieć kolejne…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.