Repertuar kin Nowość Program TV

Wampiry: Dziedzictwo (2018)

Legacies

Śr. ocena 7

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Wampiry: Dziedzictwo - zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Wampiry: Dziedzictwo potwierdzają swój solidny poziom w ostatnim odcinku w 2018 roku. I obiecują wiele na przyszłość.

Wampiry: Dziedzictwo troszkę trzymają się ckliwej natury wydarzeń pokazanych w odcinku poprzednim. Tam też wskrzeszono Jo, która potem zniknęła. Teraz pojawia się zmarła dziewczyna Rafaela. Jednak tutaj twórcy wykorzystują to świadomie do rozwoju bohatera, który na tym etapie serialu bardzo tego potrzebuje. Dlatego nie jest to tylko dla ckliwości i wyciskania łez. Ma to określony cel, który pozwoli dojrzeć Rafaelowi i zaakceptować wiele rzeczy na temat siebie samego. Tego typu przemyślane zabiegi zawsze procentują. Nawet w tym uniwersum, więc jest to zaleta.

Czuć trochę, że Julie Plec i spółka chcieli się w jakimś stopniu inspirować Hannibalem Lecterem. Takie można odnieść wrażenie podczas spotkań Hope z nekromantą za kratami, który wciąga ją z zaskakująco przyjemną słowną szermierkę. Ta gra okazuje się jasnym punktem odcinka, gdzie – jak się okazuje – wszystkie decyzje złoczyńcy i jego kolejne kroki miały znaczenie. To właśnie jest wielki plus dla scenarzystów, że każde wydarzenie, każde słowo i podjęte czyny doprowadzają do czegoś, co ma fabularną wagę. Oczywiście najbardziej w tym przypadku ma znaczenie manipulacja Hope, by odwrócić uwagę wszystkich od dziewczyny Rafaela, która ukradnie sztylet. Przyznam, że to twist dość nieoczekiwany, ale jak spojrzeć na to z perspektywy – sensowny i naturalny. W końcu dostajemy jakieś odpowiedzi na pytania, co to jest Malivore i o co w ogóle chodzi. A to też jest ważne, że twórcy nie zwodzą widzów i wiedzą, kiedy położyć akcent na ten element.

Istotne też było dojrzewanie Hope, która od finału The Originals nie mogła sobie poradzić ze śmiercią Klausa. To jest wątek, który pod względem emocjonalnym poczują fani całego uniwersum, ale – co też jest znaczącym atutem – serial jest tworzony tak, że nie trzeba znać poprzednich produkcji, by czerpać z niego rozrywkę. Taka równowaga w tym wątku to doskonale pokazuje. A Hope, dowiadując się o tym, co z Klausem się stało po śmierci, w końcu może dojrzeć emocjonalnie, a  to jest ważne w kontekście przyszłych wydarzeń.

Wampiry: Dziedzictwo w sposób zaskakująco makiaweliczny doprowadza do rozwoju fabularnego wątku na ciekawą skalę. Kim jest czarny charakter, który widzimy w końcowej scenie? Jakie znaczenie ma Landon i jego matka? Mamy odpowiedzi, ale są też kolejne pytania. Jeśli ten serial będzie nadal trzymać tak solidny poziom, chętnie będę poznawać kolejne pomysły scenarzystów. Jest dobrze.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Klaus Mikealson
Alaric Saltzman
Hope Mikaelson
Jeremy Gilbert
Josie Saltzman
Lizzie Saltzman

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

 

 

Powiązane Artykuły

Michał Kujawiński
-

Najlepsze seriale grudnia 2018 – wyniki głosowania czytelników

Czas podsumować grudzień, który zawsze jest bardzo spokojnym okresem dla seriali. Czas na ogłoszenie wyników…

Norbert Zaskórski
-

Nowe seriale 2019: premiery styczeń-maj w Polsce i w USA

Nowe seriale 2019 to tytuły, które szykują stacje telewizyjne i platformy streamingowe. Mamy pełną listę…

Norbert Zaskórski
-

Seriale 2019: wielkie powroty! Daty nowych sezonów styczeń-maj

Seriale 2019 to przede wszystkim wielkie powroty! Gra o tron, Luther, Odwróceni czy Detektyw. Midseason…

Wiktor Fisz
-

Nowe seriale i kolejne sezony na październik 2018

Październik będzie bardzo gorącym miesiącem dla wszystkich fanów seriali. Co prawda w najbliższym miesiącu nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.