Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Dobre miejsce (2016)

The Good Place

Śr. ocena 8.1

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

The Good Place - trailer 1. sezonu

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Dobre miejsce w 3. sezonie nie rozczarowuje. A dwa odcinki, będące przedsmakiem finału, dają gwarancję kolejnej dawki świeżości.

Dobre miejsce zabiera widzów na przedsionek dobrego miejsca. Trochę czuję się rozczarowany, bo jednak oczekiwałem, że zobaczymy coś więcej niż tylko część tranzytową. Taki przedsmak tego, jakie jest to tak naprawdę dziwne i przesłodzone miejsce, to trochę mało. Nie przeczę, że czuć w tym pomysły – szczególnie w przerysowanych zachowaniach ludzi wywodzących się z dobrego miejsca. Zwłaszcza to było widać w absurdalnej rozmowie Michaela z komisją. Ma ona swoje momenty humorystyczne, ale bardziej jednak można dostrzec tutaj krytykę biurokracji, która nawet po śmierci pozostaje tak samo irytująca. Na plus zabawny pomysł z zapachem w dobrym miejscu.

Eleanor i Chidi w końcu są razem. Na szczęście nie popsuto tej relacji i nie skierowano ją w dziwną stronę. Bardziej skupiono się na wykorzystaniu specyficzności bohaterów do budowania scen zabawnych i emocjonujących. W tym wątku cieszy rozwój Chidiego, który chyba nigdy wcześniej nie był tak pewny siebie. Ta przemiana jest ważna i potrzebna. Eleanor z czasem na pewno też dojrzeje. To powinno odbyć się z korzyścią dla serialu. Najbardziej komiczną scenę mamy w sali konferencyjnej, gdzie Chidi wpada w dziwną dziurę zwaną time-knife. Po raz kolejny dobry, zabawny pomysł i odpowiednio śmieszna realizacja.

Decyzja o tym, by pójść do sędziny i rzucić wszystko na jedną szalę to tego typu niespodzianka, jakich chciałoby się więcej w tym serialu. Dzięki temu historia idzie w kierunku mało przewidywalnym i – znając kreatywność twórców – wszystko się może zdarzyć.W tym przypadku postawiono na test, który staje się w pewnym sensie rebootem serialu. Tworzenie nowego miejsca, w którym bohaterowie będą mieszkać i pomagać w przemianie nowym postaciom, to potencjał na serię znakomitych pomysłów i gagów. Strzał w dziesiątkę, który jest doskonale podkreślony końcówką odcinka z panikującym Michaelem. Za to Dobre miejsce można tylko chwalić.

Dobre miejsce rozstawiło pionki przed finałem 3. sezonu i wprowadzeniem nas do kolejnej serii. Czy na pewno będzie to właśnie życie w nowej społeczności? Wydaje się, że tak, ale kwestia Michaela sugeruje, że role mogą być zupełnie inaczej poukładane.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Eleanor Shellstrop
Chidi Anagonye
Tahani Al-Jamil
Jianyu Li
Michael

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

 

 

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Seriale 2019: wielkie powroty! Daty nowych sezonów styczeń-maj

Seriale 2019 to przede wszystkim wielkie powroty! Gra o tron, Luther, Odwróceni czy Detektyw. Midseason…

naEKRANIE
-

Najlepsze seriale 2018 roku (lista aktualizowana)

Wybieramy najlepsze seriale 2018 roku. Oto tytuły, co do których jakości jesteśmy przekonani i z…

Michał Kujawiński
-

Najlepsze seriale listopada 2018 – wyniki głosowania czytelników

Czas podsumować listopad, który nie był tak jak poprzednim razem bogaty w znakomite produkcje, ale…

Michał Kujawiński
-

Netflix: najlepsze komedie [lista aktualizowana]

Netflix ma ogromną i ciągle rozrastającą się bibliotekę. W tym artykule, który będzie regularnie aktualizowany,…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]