Przeczytaj w weekend

100 milionów sprzedanych PS4. Sony pobiło rekord

PlayStation 4 pobiła historyczny rekord. Jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii cyfrowej rozrywki, pokonała w tym starciu PlayStation 2.

PlayStation 4 pobiła historyczny rekord. Jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii cyfrowej rozrywki, pokonała w tym starciu PlayStation 2.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  playstastion 4 

Przedstawiciele Sony poinformowali, że w kwartale rozliczeniowym, który zakończył się 30 czerwca, sprzedano 3,2 miliona PlayStation 4. Tym samym łączna sprzedaż konsol PlayStation obecnej generacji przekroczyła magiczną liczbę 100 milionów egzemplarzy. Korporacja ma powody do zadowolenia - PS4 nie tylko dołączyła do wąskiego grona stumilionowych konsol. Sprzęt pobił także rekord, który wydawał się nie do doścignięcia.

Okazuje się, że PlayStation wywalczyła miano konsoli, która najszybciej w historii trafiła do 100 milionów odbiorców. Tym samym wyprzedziła tak kultowe sprzęty jak PlayStation 2 oraz Nintendo Wii. Daniel Ahmad, Starszy analityk w Niko Partners, zauważył, że stumilionowy próg sprzedaży udało się osiągnąć po pięciu latach i siedmiu miesiącach od oficjalnej premiery. Dotychczasowa rekordzistka, PlayStation 2, próg 100 milionów sprzedanych egzemplarzy osiągnęła po pięciu latach i dziewięciu miesiącach. Rekord został pobity o włos.

Sony jest niekwestionowanym królem konsol obecnej generacji, a wysoka dynamika sprzedaży PlayStation 4 jest na to najlepszym dowodem. Mimo iż czas tego sprzętu powoli dobiega końca, gdyż wkrótce zostanie zastąpiony przez PlayStation 5, prawdopodobnie jeszcze przez wiele lat - a może i generacji - żadna konsola nie przebije tegorocznego rekordu. A kto wie, być może za kilka lat PS4 pobije kolejny rekord, sięgając po tytuł najlepiej sprzedającej się konsoli w historii, który obecnie należy do PS2 i wynosi 159 milionów egzemplarzy.

Przy okazji podsumowania ostatniego kwartału Sony poinformowało o przekroczeniu kolejnego historycznego progu - odsetek klientów kupujących cyfrowe wersje gier na PS4 przekroczył 50%. Oznacza to, że posiadacze PlayStation 4 chętniej kupują cyfrowe tytuły niż fizyczne kopie gier.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Sony

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV