Przeczytaj w weekend

1983 – Agnieszka Holland ostro odpowiada na krytykę serialu

1983 to pierwszy polski serial wyprodukowany przez Netflixa, przy którym Agnieszka Holland pracuje jako jedna z reżyserek. W komentarzach na publicznych profilach na Facebooku odpowiada na wszechobecną krytykę w polskim internecie.

1983 to pierwszy polski serial wyprodukowany przez Netflixa, przy którym Agnieszka Holland pracuje jako jedna z reżyserek. W komentarzach na publicznych profilach na Facebooku odpowiada na wszechobecną krytykę w polskim internecie.

Adam Siennica

Adam Siennica

1983 nie spotkał się z dobrym odbiorem w Polsce. Dziennikarze w większości wypowiadali się niepochlebnie, a patrząc na komentarze w mediach społecznościowych, widzowie też nie są zachwyceni.

Na publicznym facebookowym profilu Łukasza Najdera (redaktor wydawnictwa Czarne) można znaleźć jego niepochlebny post na temat serialu 1983 Netflixa. Szybko w komentarzach pojawił się wysyp negatywnych opinii obserwujących go osób. Na to też zareagowała Agnieszka Holland, publikując jeden komentarz ostro krytykujący, jak z niego wynika, hejterów.

Pani Agnieszka Holland była też aktywna na publicznym profilu znanego polskiego krytyka filmowego Tomasza Raczka, gdzie tłumaczyła konwencję, grę aktorów i dlaczego dialogi brzmią tak, a nie inaczej. Była to odpowiedź na post Pana Tomasza na temat przytaczania przez jeden z polskich portali opinii amerykańskiej dziennikarki Ari Bundel.

Oceńcie sami słowa Agnieszki Holland i czy takie tłumaczenie do Was trafia:

Pani reżyser zwraca uwagę, że amerykańskie media oceniają serial pochlebnie. Niestety, ale trudno znaleźć recenzje znanych i popularnych portali. Tak naprawdę to doszukałem się zaledwie kilku recenzji w sieci. Co prawda, są one pozytywne, ale pochodzą ze stron małych lub kompletnie nieznanych. Mamy tu Ready Steady Cut, The Review Geek czy Decider. Poza tym jest jeszcze pozytywna opinia dziennikarki Ari Bundel pracującej dla NBC. Tyle, co na tę chwilę można znaleźć w sieci z odbioru polskiego serialu Netflixa na zachodzie.

Źródło: Posty na Facebooku / zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV