Przeczytaj w weekend

Agnieszka Holland

Agnieszka Holland
 • Data urodzenia:

  28 listopada 1948 (70)
 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa, Polska
 • Narodowość:

  Polka
 • Zawód:

  Scenarzystka, reżyserka
 • Stan cywilny:

  Rozwódka
 • Bio:

  Agnieszka Holland studiowała na Wydziale Filmowym i Telewizyjnym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze, edukację ukończyła w 1971 roku. Podejmowała współpracę z Krzysztofem Zanussim i Andrzejem Wajdą. Otrzymała trzy nominacje do Oscara – za Gorzkie żniwa, In Darkness oraz Europa, Europa. W 2001 roku została uhonorowana przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej.

Produkcje (2)

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV