1983 – kiedy ruszą prace nad 2. sezonem? Znamy odpowiedź

Wygląda na to, że serial 1983 o alternatywnej historii naszego kraju doczeka się 2. sezonu. Wiemy nawet, kiedy mają rozpocząć się pierwsze prace na planie.

Wygląda na to, że serial 1983 o alternatywnej historii naszego kraju doczeka się 2. sezonu. Wiemy nawet, kiedy mają rozpocząć się pierwsze prace na planie.

Dawid Muszyński

Dawid Muszyński

Tagi:  netflix 

Pierwszy polski serial Netflixa, do którego scenariusz napisał Joshua Long, a za reżyserię odpowiadały: Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska, może nie okazał się tak wielkim sukcesem, jak wszyscy oczekiwali, ale nie zatrzymało to amerykańskiego giganta streamingowego przed zamówieniem kolejnego sezonu. Zresztą już podczas oficjalnej premiery Agnieszka Holland mówiła nam, że kolejny sezon dostał zielone światło. Potwierdzał to również sam Long, który wyznał, że podczas spotkania z Netflixem musiał przedstawić zarys dalszej historii, gdyby miała być kontynuowana.

Pytanie było tylko, kiedy ruszą prace. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, ekipa ma wrócić na plan już w marcu. Z tego wnioskujemy, że gotowy serial zobaczymy najwcześniej w 2020 roku. Nie wiemy jeszcze, czy w składzie reżyserskim dojdzie do jakichś zmian, ani kto dołączy do obsady serialu. Jeśli zdobędziemy jakieś nowe informacje, natychmiast Was poinformujemy.

1983 rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości w Polsce w 2003 roku. Związek Radziecki nigdy nie upadł z uwagi na zamach terrorystyczny z 1983 roku, więc Polska nadal jest komunistyczna. Główni bohaterowie odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV