Repertuar kin Nowość Program TV

2. sezon Humans już w styczniu na kanale AMC

12 stycznia (czwartek) o godz. 21:00 na antenie AMC odbędzie się polska premiera 2. sezonu Humans. Akcja serialu rozgrywa się w rzeczywistości równoległej, w której każdy może sprawić sobie Syntha – służącego-robota do złudzenia przypominającego żywą istotę.

Od wydarzeń kończących pierwszą serię minęło kilka miesięcy. Niska (Emily Berrington) nadal przebywa na wolności i znajduje się w posiadaniu kodu świadomości. Pozostałe Synthy, Mia (Gemma Chan), Leo (Colin Morgan) oraz Max (Ivanno Jeremiah) nie wiedzą, gdzie znajduje się ich siostra i próbują na nowo odnaleźć swoje miejsce w świecie. Tymczasem Joe (Tom Goodman-Hill) oraz Laura Hawkinsowie (Katherine Parkinson) starają się naprawić swoje małżeństwo.

W momencie, gdy do opinii publicznej zaczynają docierać niepotwierdzone doniesienia o niewytłumaczalnych i niepokojących zachowaniach Synthów, odzywają się echa, z pozoru prostej, decyzji podjętej przez Hawkinsów, a przeszłość w niespodziewany i nagły sposób ponownie wkracza do ich domu. Cała rodzina będzie musiała dokonać trudnego wyboru, który sprawi, że znajdą się w centrum uwagi. W tym samym czasie, w Stanach Zjednoczonych, Milo Khoury (Marshall Allman), młody miliarder z Doliny Krzemowej, dyrektor generalny i założyciel wiodącej firmy technologicznej, rozpoczyna pionierskie badania. Na stanowisko asystentki zatrudnia Dr Athenę Morrow (Carrie-Anne Moss), wybitną ekspertkę w dziedzinie sztucznej inteligencji. Kobieta ma wątpliwości co do prawdziwych intencji Mila, jest jednak całkowicie oddana swojej pracy i zdeterminowana osiągnąć zamierzony cel, którym jest wynalezienie zupełnie nowego rodzaju świadomości maszyn.

Czy będące na etapie ciągłego rozwoju, wkraczające w ludzkie życie twory oraz ludzie, do niedawna niepodzielnie panujący na ziemi, a teraz głośno wyrażający swój sprzeciw w poczuciu zagrożenia, będą potrafili współistnieć w nowym świecie? Porywająca, wielowątkowa narracja wkracza na kolejny poziom nie przestając stawiać przed nami fundamentalnego pytania: czy ktokolwiek ma prawo do stanowienia o tym, co właściwie oznacza bycie „żywą istotą”?

Czytaj także:  Bad Boys 3 będzie miało mocniejsze czarne charaktery i kategorię R?

Do obsady serialu wraz z Carrie-Anne Moss i Marshallem Allmanem dołączyli Sam Palladio, Sonya Cassidy i Letitia Wrigh. Spośród aktorów z 1. sezonu, oprócz wspomnianych wcześniej – Katherine Parkinson, Toma Goodmana-Hilla, Colina Morgana, Gemmy Chan, Ivanna Jeremiaha i Emily Berrington, w kontynuacji zobaczymy m.in. Ruth Bradley, Willa Tudora i Neila Maskella.

Polska premiera 2. sezonu Humans odbędzie się 12 stycznia 2017 roku o godz. 21:00. Emisja kolejnych odcinków w każdy czwartek o tej samej porze. Na 2. sezon serii składa się osiem odcinków.

Źródło: materiały prasowe / fot. AMC

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Endgame – Avengers w komiksach mieli…

W obliczu przyszłorocznego Avengers: Endgame chcemy Wam zaprezentować listę najważniejszych historii, w których drużyna Mścicieli…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Endgame – fani MCU tworzą…

Fani MCU tworzą już liczne fanarty do Avengers: Endgame - trzeba przyznać, że niektóre prace…

Michał Kujawiński
-

Venom – lubicie, nie lubicie? Za…

Filmowy Venom odniósł duży sukces finansowy i prawdopodobnie możemy spodziewać się drugiej odsłony. Spójrzmy jednak,…

Norbert Zaskórski
-

Bumblebee – recenzja filmu

Bumblebee to spin-off serii Transformers, którego bohaterem jest tytułowy Autobot. Tym razem za sterami produkcji…

Ocena recenzenta:
8
Michał Kujawiński
-

Marvel – do kogo należą bohaterowie…

Rok 2018 był niezwykle ważny dla produkcji Marvela. Nastąpiło wiele przełomowych rzeczy, które zmieniły wiele…

Michalina Reda
-

Spider-Man: Daleko od domu – wyciekły…

Spider-Man: Daleko od domu to nadchodzący film MCU, w którym powróci Peter Parker. I choć…

Co o tym sądzisz?