Repertuar kin Nowość Program TV

Agentka Carter, Rosewood i Homeland w marcu na FOX

2. sezon Agentki Carter, 5. seria Homeland, a także zeszłoroczna nowość - Rosewood - pojawią się w marcu na polskim kanale FOX.

Agentka Carter to serial inspirowany popularnymi postaciami komiksowymi (firmy Marvel) i filmami, m.in. Kapitan Ameryka. Pierwsze starcie oraz Kapitan Ameryka. Zimowe starcie. Jest częścią tzw. Filmowego Universum Marvela (ang. Marvel Cinematic Universe, skrót: MCU), czyli franczyzy obejmującej głównie filmy fabularne o superbohaterach (Marvel Studios), filmy krótkometrażowe (Marvel One-Shots), seriale oraz komiksy (Marvel Comics). MCU jest jedną z najbardziej dochodowych franczyz na świecie. Pomiędzy produkcjami należącymi do Filmowego Uniwersum Marvela często występują wspólne wątki, postaci oraz aktorzy.

Akcja drugiej serii rozgrywa się w 1947 roku – rok po wydarzeniach z pierwszego sezonu, a przed zdarzeniami pokazanymi w filmie krótkometrażowym Agentka Carter (z 2013 roku). Peggy przenosi się z Nowego Jorku do Los Angeles, gdzie podejmuje się nowej, niebezpiecznej misji, poznaje nowych przyjaciół oraz… otwiera się na nową miłość… Kobieta staje się agentką-legendą, którą podziwiają inni koledzy z branży.

PREMIERA: PIĄTEK, 11 MARCA, GODZ. 21:00 (DWA ODCINKI). Emisja w piątki od godz. 21:00.

5. sezon Homeland rozgrywa się blisko trzy lata po wydarzeniach z finału ostatniej serii. Tym razem głównym rejonem działań jest Berlin. Starając się wybaczyć sobie popełnione błędy oraz pogodzić się z rozczarowaniami po latach pracy na pierwszej linii frontu w wojnie z terroryzmem, Carrie Mathison dobrowolnie decyduje się na „wygnanie” do Europy. Zostaje zatrudniona w firmie niemieckiego filantropa Otto Duringa, gdzie kieruje zespołem ds. zabezpieczeń w jego firmie. Wkrótce kobieta odkrywa, że niełatwo jest zapomnieć o przeszłości i zamknąć za sobą rozdziały dawnego życia. Była agentka ponownie zostaje wciągnięta w sprawy, o których chciała zapomnieć i zmuszana jest do podejmowania wątpliwych wyborów, o których myślała, że dawno zostawiła za sobą.

Carrie nadal boryka się z chorobą, która niejednokrotnie komplikowała jej życie. Ciekawostką jest to, że Claire Danes, przygotowując się do roli Mathison, spotykała się nie tylko z agentami CIA, którzy opowiadali jej o zawodzie, ale również analizowała nagrania wykonane przez cierpiących na cyklofrenię osób. Pomocą służyła jej także trenerka, ekspertka i autorka książek o chorobie dwubiegunowej – Julia Fast.

PREMIERA: CZWARTEK, 3 MARCA, GODZ. 22:00 (DWA ODCINKI). Emisja w czwartki od godz. 22:00.

Rosewood to nowy serial kryminalny, który śledzi losy niezwykle zdolnego, inteligentnego i charyzmatycznego patologa dr. Beaumonta Rosewooda (w tej roli Morris Chestnut) który jest jednym z najlepszych w swoim fachu w Miami. Prowadzi prywatne, nowoczesne laboratorium, w którym odkrywa fakty medyczne, które czasem umykają innym lekarzom. Jeśli rodzina zmarłego ma wątpliwości co do oceny przyczyny zgonu, zawraca się z prośbą o konsultację do dr. Rosewooda. Mężczyzna często współpracuje z policją – w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek pomaga mu detektyw Annalise Villa – twarda i błyskotliwa policjantka, która sięga po mało konwencjonalne metody w swojej pracy. Sposób bycia pani detektyw częściej irytuje Rosewooda, niż go zachwyca, ale w jakiś niezwykły sposób, para ta odnosi niebywałe sukcesy na polu rozwiązywania skomplikowanych zagadek kryminalnych.
PREMIERA: WTOREK, 15 MARCA, GODZ. 21:00 (DWA ODCINKI). Emisja we wtorki od godz. 21:00.
Źródło: informacja prasowa
 

 

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Avengers: Endgame – żaden z bohaterów…

Do sieci trafiła kolejna teoria dotycząca fabuły filmu Avengers: Endgame. Jeden z fanów założył scenariusz,…

Michalina Reda
-

The Mandalorian – oto główna obsada…

The Mandalorian to nowy serial ze świata Gwiezdnych Wojen. Dziś ogłoszono, kogo zobaczymy w obsadzie…

Adam Siennica
-

Kobiety mafii 2 – zwiastun nowego…

Kobiety mafii 2 to kontynuacja hitu Patryka Vegi, która opowiada o kobietach w świecie gangsterów.…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – Carol gotowa do…

Do sieci trafiło nowe zdjęcie z filmu Kapitan Marvel. Widzimy na nim tytułową bohaterkę gotową…

Norbert Zaskórski
-

Predator – nieużyty szkic koncepcyjny przedstawia…

W sieci pojawił się nieużyty szkic koncepcyjny przedstawiający oblicze Ultimate Predatora z tegorocznego widowiska o…

Adam Siennica
-

Kapitan Marvel – czy postać z…

Brie Larson gra tytułową rolę w filmie Kapitan Marvel. Podczas wywiadu udzielonego na brazylijskim Comic…

Co o tym sądzisz?