Menu

Aktualności

„Akta Harry’ego Dresdena” – dwie książkowe premiery

Po dłuższej przerwie właśnie ukazały się kolejne tomy cyklu urban fantasy Jima Butchera zatytułowanego "Akta Harry'ego Dresdena".

Harry Dresden to jedyny profesjonalny mag detektyw w Chicago. Jego praca nie należy do łatwych, bo co chwila natrafia na potężne magiczne istoty, które obchodzą się z nim w dość brutalny sposób. W każdej sprawie zbiera solidne cięgi, ale z wrodzonym uporem dąży do rozwiązania sprawy.

Na Zachodzie ukazało się już 15 powieści w głównej serii oraz kilka projektów pobocznych. Ukazał się też serial „Akta Dresdena” z 2007 roku, ale został po pierwszym sezonie, zawieszony.

Do tej pory w Polsce ukazały się cztery tomy  cyklu „Akta Harry’ego Dresdena” – ostatnia, „Rycerz lata”, latem 2013 roku. Po dwuletniej przerwie Mag wraca do tej serii urban fantasy z mocnym uderzeniem. Dzisiaj ukazał  się piąty („Śmiertelne maski”) i szósty („Krwawe rytuały”) tom serii.

Książki ukazały się w miękkich oprawach, kosztują 35,00 zł za niecałe 500 stron. Poniżej okładki i noty do obu powieści:

Akta Harry'ego Dresdena - Śmiertelne maski - okładka
Źródło: Mag

Harry Dresden, jedyny profesjonalny mag detektyw w Chicago, ma powód do zadowolenia – interesy idą świetnie. Ale ma też powód do zmartwień – pojedynek z diukiem Ortegą z Czerwonego Dworu i kradzież całunu, który posiada ogromną magiczną moc. Nie wspominając o powrocie dziewczyny Harry’ego, półwampirzycy Susan…

Akta Harry'ego Dresdena - Krwawe rytuały - okładka
Źródło: Mag

Harry’emu trafiały się już gorsze zlecenia niż praca tajemnego agenta na planie filmu dla dorosłych. Na przykład uskakiwanie przed płonącymi małpimi odchodami. Albo stanięcie twarzą w liść z chodzącą rośliną-potworem. Mimo to najnowsza sprawa zapowiada się bardzo niepokojąco. Producent filmu uważa, że jest celem zabójczej klątwy entropijnej – ale to otaczające go kobiety umierają w coraz bardziej widowiskowy sposób.
Harry dał się w to wciągnąć wyłącznie za namową Thomasa – zaprzyjaźnionego wampira, flirciarza i zarozumialca, któremu nie do końca może ufać. Thomas ma w całej sprawie jakiś własny interes, Harry jednak nie jest w stanie go przejrzeć, a tymczasem tropy prowadzą wprost do seksownych krewnych wampira. Odkrycie szkieletu w rodzinnej szafie Thomasa na zawsze zmieni jego życie.

Na początek przyszłego roku wydawnictwo Mag zapowiada kolejne tomy serii „Akta Harry’ego Dresdena”.

Źródło: Mag
Przejdź do komentarzy (0)
Komentarze