Aladyn - Billy Magnussen powróci jako Książę Anders w spin-offie na Disney+

Aladyn doczeka się serialowego spin-offa na platformie Disney+. Główną postacią będzie Książę Anders portretowany przez Billy'ego Magnussena.

Aladyn doczeka się serialowego spin-offa na platformie Disney+. Główną postacią będzie Książę Anders portretowany przez Billy'ego Magnussena.

Aladyn dla Disneya był udany pod względem komercyjnym, różnie bywało z wartościami artystycznymi, ale na pewno krótki występ Billy'ego Magnussena w tej produkcji jako Książę Anders, zapadł w pamięci wielu widzów. Do tego stopnia, że teraz zapowiedziano serialowy spin-off z tym bohaterem na Disney+.

Serial nie będzie kontynuacją filmu Aladyn, ponieważ w planach studia wciąż jest sequel. Będzie to osobna historia dotycząca postaci Księcia Andersa pochodzącego z królestwa Skanii. W pierwszym filmie postać ta miała być kandydatem do ślubu dla Dżasminy. Scenarzyści Jordan Dunn i Michael Kvamme zostali zatrudnieni przez Disneya do napisania scenariusza. Dan Lin i Jonathan Eirich są producentami filmu Aladyn, teraz także serialowego spin-offa. Producentem wykonawczym jest Ryan Halprin. W roli głównej powróci oczywiście Billy Magnussen. 

Okazuje się jednak, że nie wszystkim ten pomysł przypadł do gustu. W sieci pomysł Disney+ wywołał małe zamieszanie, ponieważ komentującym nie spodobał sie fakt, że jedyna biała postać z filmu otrzymuje spin-off, a wciąż nie wiadomo jaka jest przyszłość głównych postaci. Trzeba jednak pamiętać, że to sam Magnussen wyszedł podobno z inicjatywą na stworzenie serialu.

Jest to pierwszy zapowiedziany serial aktorski na podstawie filmowych wersji klasycznych animacji Disneya. Data premiery nie jest na razie znana.

Źródło: hollywoodreporter.com/zdjęcie główne: Disney

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV