Repertuar kin Nowość Program TV

Alita: Battle Angel – Cameron zbudował protezy postaci dla dzieci po amputacjach

Cameron namówił firmę Open Bionics do skonstruowania bionicznej protez rąk dla 13-letniej dziewczynki, które wyglądają jak ręce Ality z najnowszego filmu 20th Century Fox.

Premierowy pokaz filmu Alita: Battle Angel miał specjalnego gościa – 13-letnią Tilly Lockey, dziewczynkę z północnej Anglii, która z powodu posocznicy meningokokowej utraciła obie dłonie w wieku 15 miesięcy. Los dziewczynki tak bardzo poruszył Jamesa Camerona, że ten namówił firmę Open Bionics do skonstruowania dla niej niezwykłych protez rąk, które wyglądają jak dłonie Ality.

Ale na tym nie koniec. Cameron chce, aby Tilly była pionierem nowego trendu – produkcji tanich, funkcjonalnych i wysoce estetycznych protez, z których dzieci byłyby dumne.

Największą zaletą protez produkowanych przez Open Bionics jest ich niska cena, co w przypadku tak młodych osób jest niezwykle ważne. Dzieci szybko rosną, a co za tym idzie, nieustannie muszą wymieniać protezy na nowe, lepiej dopasowane do ich ciała. Dzięki zaangażowaniu Camerona będą mogły nosić protezy, które upodobnią ich do ulubionych bohaterów, a co za tym idzie – pomogą im podnieść poczucie własnej wartości.

Ręce od Open Bionics nie są oczywiście tak wysoce zaawansowanymi technologicznie kończynami, jakie znamy z filmów SF. Ale w przypadku dzieci najważniejsze jest to, aby przestały wstydzić się swoich protez i traktowały je jako coś naturalnego. Prezent, jaki ofiarowali Tilly inżynierowie z Open Bionics to dopiero początek. Firma liczy na to, że ich produkty wkrótce odmienią losy tysięcy dzieci na całym świecie.

Źródło: Yahoo / Zdjęcie: Open Bionics, Twitter

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Michalina Reda
-

Fan Gwiezdnych Wojen ma protezę inspirowaną…

Mark Hamill osobiście pogratulował na Twitterze nastolatkowi, który pochwalił się sztuczną bioniczną ręką inspirowaną BB-8.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.