Alternatywa dla Rotten Tomatoes uwzględni tylko recenzje kobiet

Nowy serwis agregujący oceny produkcji kinowych, CherryPicks, będzie uwzględniał wyłącznie recenzje pisane przez krytyczki filmowe.

W sieci pojawił się nowy serwis agregujący oceny filmowe, CherryPicks. Założyły go aktorka, producentka i reżyserka, Miranda Bailey, oraz pisarka i ilustratorka, Rebecca Odes. Powstanie witryny jest bardzo głośno komentowane w sieci – uwzględnia bowiem ona wyłącznie recenzje tworzone przez krytyczki. W oficjalnym komunikacie na stronie czytamy:

Kiedy przychodzi do sztuki, odpowiedź brzmi zazwyczaj: mężczyźni. Przytłaczająca większość krytyków publikujących swoje oceny i uwzględnianych na serwisach agregujących jest płci męskiej. Oznacza to, że oceny, które widzicie na portalach w typie Rotten Tomatoes, wyrażają przede wszystkim męską perspektywę. CherryPicks to nowy głos w tej debacie krytycznej.

Bailey twierdzi, że chce zmienić sposób konsumowania dóbr rynkowych – jak do tej pory, jej zdaniem, miał on być wyznaczany przez „starszych, białych mężczyzn”.

To już czas, by zacząć budować Hollywood przyszłości. Takie, które rozumie złożoność problemu związanego z gender. Takie, które same koryguje każdy krok na drodze do celu.

-
-

Docelowo CherryPicks ma stać się dużym serwisem filmowym, na którym znajdziemy wiele autorskich treści, wywiadów, rankingów i podcastów.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Warner Bros.

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
0 -

Filmy tak straszne, że nie da…

Netflix opublikował w sieci listę 10 przerażających horrorów, które według użytkowników platformy są wyjątkowo straszne.…

Michalina Reda
0 -

Oficjalnie: Peter Dinklage w filmie Avengers:…

Potwierdziły się nieoficjalne informacje z początku roku - w filmie Avengers: Wojna bez granic rzeczywiście…

Dawid Muszyński
0 -

Kruk. Szepty słychać po zmroku: odcinek…

Serial Kruk. Szepty słychać po zmroku pokazuje jak dużą rolę w serialu odgrywa nie tylko…

Ocena recenzenta:
8
0 -

Kto dostanie najwięcej czasu ekranowego w…

Kampania promocyjna filmu Avengers: Wojna bez granic trwa w najlepsze. Dużo pracy mają też reżyserzy…

Michalina Reda
0 -

Cameo Angeliny Jolie w filmie Tomb…

Producent Tomb Raider zdradza, dlaczego nie zdecydowano się na zamieszczenie w filmie cameo Angeliny Jolie,…

Michał Kujawiński
spoilery
0 -

Fani dostrzegli potencjalny spoiler w zwiastunie…

W najnowszym zwiastunie filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, fani Harry'ego Pottera odnaleźli możliwy spoiler.

Co o tym sądzisz?