Repertuar kin Nowość Program TV

Alternatywa dla Rotten Tomatoes uwzględni tylko recenzje kobiet

Nowy serwis agregujący oceny produkcji kinowych, CherryPicks, będzie uwzględniał wyłącznie recenzje pisane przez krytyczki filmowe.

W sieci pojawił się nowy serwis agregujący oceny filmowe, CherryPicks. Założyły go aktorka, producentka i reżyserka, Miranda Bailey, oraz pisarka i ilustratorka, Rebecca Odes. Powstanie witryny jest bardzo głośno komentowane w sieci – uwzględnia bowiem ona wyłącznie recenzje tworzone przez krytyczki. W oficjalnym komunikacie na stronie czytamy:

Kiedy przychodzi do sztuki, odpowiedź brzmi zazwyczaj: mężczyźni. Przytłaczająca większość krytyków publikujących swoje oceny i uwzględnianych na serwisach agregujących jest płci męskiej. Oznacza to, że oceny, które widzicie na portalach w typie Rotten Tomatoes, wyrażają przede wszystkim męską perspektywę. CherryPicks to nowy głos w tej debacie krytycznej.

Bailey twierdzi, że chce zmienić sposób konsumowania dóbr rynkowych – jak do tej pory, jej zdaniem, miał on być wyznaczany przez „starszych, białych mężczyzn”.

To już czas, by zacząć budować Hollywood przyszłości. Takie, które rozumie złożoność problemu związanego z gender. Takie, które same koryguje każdy krok na drodze do celu.

-
-

Docelowo CherryPicks ma stać się dużym serwisem filmowym, na którym znajdziemy wiele autorskich treści, wywiadów, rankingów i podcastów.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Warner Bros.

 

 

Najlepsze z 24h

Tymoteusz Wronka
-

Najlepsze książki 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze książki 2018 roku. Lista będzie aktualizowana, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy natrafią…

Michalina Reda
-

Aquaman – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Aquaman to nadchodzący film komiksowy Warner Bros. i DC. Spadło embargo na recenzje i wiemy…

Adam Siennica
breaking
-

Showmax kończy działalność w Polsce! Mamy…

Showmax to platforma streamingowa, która była dostępna w Polsce od lutego 2017 roku. Koniec działalności…

Michalina Reda
-

Birds of Prey – oto pełna…

Birds of Prey to nadchodzący film Warner Bros. i DC. Właśnie ogłoszono, że w produkcji…

Michalina Reda
-

Gra o tron – George R.R.…

Gra o tron już dawno wyprzedziła wątki z powieści George'a R.R. Martina, jednak autor książkowego…

Adam Siennica
-

1983 – co czytelnicy naEKRANIE sądzą…

1983 to pierwszy polski serial wyprodukowany przez Netflixa, który zebrał sporo negatywnych opinii dziennikarzy. Zapytaliśmy…

Co o tym sądzisz?