Przeczytaj w weekend

Amazon uruchamia darmowy serwis wideo w ramach IMDb

Amazon stawia nie tylko na Prime Video. Amerykański gigant technologiczny udostępnił darmowy serwis filmowy, który będzie w całości finansowany z reklam.

Amazon stawia nie tylko na Prime Video. Amerykański gigant technologiczny udostępnił darmowy serwis filmowy, który będzie w całości finansowany z reklam.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  Freedive 

Serwis Prime Video jest jednym z największych konkurentów Netflixa w walce o tytuł króla VoD. Ale Amazon nie chce ograniczać się wyłącznie do jednej usługi wideo. Firma uruchomiła Freedive w ramach IMDb, największej na świecie bazy informacji o filmach i aktorach. Freedive to klasyczny serwis VoD utrzymywany z wpływów reklamowych. Użytkownicy nie muszą wnosić żadnych opłat subskrypcyjnych, ale przed seansem musza obejrzeć materiały promocyjne.

Na razie Freedive ma dość ograniczony zasięg działania: dostępny jest na urządzeniach Fire TV oraz poprzez stronę internetową, wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. W jego bibliotece można znaleźć takie seriale jak Fringe, Heroes czy Without a Trace oraz takie filmy jak Foxcatcher, Memento czy The Last Samurai.

Użytkownicy widzą już w IMDb narzędzie do odkrywania filmów i seriali oraz decydowania, co chcą obejrzeć. Dzięki udostępnieniu w ramach IMDb Freedive'a, mogą teraz za darmo oglądać poprzez IMDb pełnometrażowe filmy i seriale na wszystkich urządzeniach Amazon Fire TV. Będziemy rozszerzać bazę IMDb Freedive zgodnie z potrzebami klientów, a w niedalekiej przyszłości rozszerzymy także zasięg działania usługi, wprowadzając aplikację mobilną IMDb - powiedział szef i założyciel IMDb, Col Needham.

Na razie nie wiadomo, czy projekt będzie miał charakter lokalny i skorzystają z niego wyłącznie mieszkańcy USA, czy w przyszłości pojawi się także na innych rynkach.

Źródło: hollywoodreporter.com / Zdjęcie: IMDb

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV