Amazon uzasadnia zerwanie umowy z Woodym Allenem

Woody Allen wciąż walczy w sądzie z Amazonem. Pojawiły się nowe informacje dotyczące sporu pomiędzy reżyserem i platformą.

Woody Allen wciąż walczy w sądzie z Amazonem. Pojawiły się nowe informacje dotyczące sporu pomiędzy reżyserem i platformą.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  amazon 

W lutym Woody Allen zdecydował się na podjęcie kroków prawnych – reżyser pozwał Amazona do sądu, twierdząc, że rezygnacja z filmu A Rainy Day in New York, jest naruszeniem umowy, jaką zawarł z platformą. Gdy twórca domagał się wyjaśnienia przyczyn tej decyzji, przedstawiciele Amazona mieli mu odpowiedzieć, że są nimi odnowione zarzuty o molestowanie oraz kontrowersyjne komentarze reżysera. Pozywając platformę do sądu, reżyser domaga się odszkodowania w wysokości 68 mln dolarów.

Teraz Amazon złożył wniosek do Federalnego Sądu Okręgowego na Manthattanie, który ma na celu osłabienie pozwu skierowanego przez Allena. Chodzi tutaj o argumentację przeciwko czterem z ośmiu roszczeń reżysera. Chodzi tutaj m.in. o twierdzenie, jakoby firma wzbogaciła się kosztem twórcy nagłaśniając ich partnerstwo w 2016 roku. Prawnicy Amazona w swoim oświadczeniu podali także, że rozwiązanie umowy z Allenem było "uzasadnione". Zwracają uwagę na atmosferę panującą wokół ostatniego wspólnego projektu Amazona i reżysera, Wonder Wheel. Oskarżenie Allena o molestowanie miało sabotować kampanię promocyjną filmu i spowodować straty finansowe. Amazon w obawie przed kolejnymi finansowymi konsekwencjami, zdecydowali się na zerwanie umowy, tym bardziej, że Woody Allen otrzymał od nich zaliczkę w wysokości 10 mln dolarów.

Z kolei prawnicy Allena przekonują, że zarzut o molestowanie znany był władzom Amazona w momencie podpisania umowy. Nie powinno to stanowić zatem podstawy do rozwiązania umowy. Sprawa wciąż toczy się w sądzie. Będziemy was informować o nowych informacjach w tej sprawie.

Źródło: hollywodreporter.com/ zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Anthony Mackie

Anthony Mackie

ur. 1978, kończy 41 lat

Alyssa Sutherland

Alyssa Sutherland

ur. 1982, kończy 37 lat

Janusz Gajos

Janusz Gajos

ur. 1939, kończy 80 lat

Aubrey Dollar

Aubrey Dollar

ur. 1980, kończy 39 lat

LisaRaye McCoy

LisaRaye McCoy

ur. 1967, kończy 52 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV