Amazon uzasadnia zerwanie umowy z Woodym Allenem

Woody Allen wciąż walczy w sądzie z Amazonem. Pojawiły się nowe informacje dotyczące sporu pomiędzy reżyserem i platformą.

Woody Allen wciąż walczy w sądzie z Amazonem. Pojawiły się nowe informacje dotyczące sporu pomiędzy reżyserem i platformą.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  amazon 

W lutym Woody Allen zdecydował się na podjęcie kroków prawnych – reżyser pozwał Amazona do sądu, twierdząc, że rezygnacja z filmu A Rainy Day in New York, jest naruszeniem umowy, jaką zawarł z platformą. Gdy twórca domagał się wyjaśnienia przyczyn tej decyzji, przedstawiciele Amazona mieli mu odpowiedzieć, że są nimi odnowione zarzuty o molestowanie oraz kontrowersyjne komentarze reżysera. Pozywając platformę do sądu, reżyser domaga się odszkodowania w wysokości 68 mln dolarów.

Teraz Amazon złożył wniosek do Federalnego Sądu Okręgowego na Manthattanie, który ma na celu osłabienie pozwu skierowanego przez Allena. Chodzi tutaj o argumentację przeciwko czterem z ośmiu roszczeń reżysera. Chodzi tutaj m.in. o twierdzenie, jakoby firma wzbogaciła się kosztem twórcy nagłaśniając ich partnerstwo w 2016 roku. Prawnicy Amazona w swoim oświadczeniu podali także, że rozwiązanie umowy z Allenem było "uzasadnione". Zwracają uwagę na atmosferę panującą wokół ostatniego wspólnego projektu Amazona i reżysera, Wonder Wheel. Oskarżenie Allena o molestowanie miało sabotować kampanię promocyjną filmu i spowodować straty finansowe. Amazon w obawie przed kolejnymi finansowymi konsekwencjami, zdecydowali się na zerwanie umowy, tym bardziej, że Woody Allen otrzymał od nich zaliczkę w wysokości 10 mln dolarów.

Z kolei prawnicy Allena przekonują, że zarzut o molestowanie znany był władzom Amazona w momencie podpisania umowy. Nie powinno to stanowić zatem podstawy do rozwiązania umowy. Sprawa wciąż toczy się w sądzie. Będziemy was informować o nowych informacjach w tej sprawie.

Źródło: hollywodreporter.com/ zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV