Asa Butterflied w „Osobliwym domu Pani Peregrine”

Znany z roli Endera Wiggina Asa Butterfield dołączył do obsady filmu Osobliwy dom Pani Peregrine. Zagra u boku Evy Green.

Znany z roli Endera Wiggina Asa Butterfield dołączył do obsady filmu Osobliwy dom Pani Peregrine. Zagra u boku Evy Green.

Marcin Zwierzchowski

Marcin Zwierzchowski

Asa Butterfield to młody brytyjski aktor, który w filmach Hugo i jego wynalazek oraz Gra Endera wcielał się w role tytułowych bohaterów, pochwały zbierał zwłaszcza za sportretowanie Endera Wiggina. Jego kolejnym filmowym doświadczeniem będzie rola w filmie Tima Burtona, u boku Evy Green, gdzie wcieli się w Jacoba.

Mowa o Osobliwym domu Pani Peregrine ("Miss Peregrine's Home for Imaginary Children"), czyli zapowiadanej na początek 2016 roku ekranizacji powieści Ransoma Riggsa o tym samym tytule. Za scenariusz produkcji odpowiada Jane Goldman, która wcześniej pracowała m.in przy Gwiezdnym pyle, Kick-Assie czy X-Men: Pierwszej klasie.

Oto notka wydawnicza książki:

Wywołująca dreszcz emocji i grozy opowieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanym niegdyś przez równie tajemnicze dzieci.

Szesnastoletni Jakub, którego dziadek był jednym z nich, przyjeżdża na wyspę, żeby za wszelką cenę odkryć przeszłość dziwnego, zniszczonego domu i jego małych mieszkańców. Czy Jakub zmierzy się z potworami ze swoich snów? Czy osobliwe dzieci ze starych fotografii pokazywanych przez dziadka naprawdę istniały? Co jest bajką, a co prawdą? Co jest faktem, a co urojeniem?

"Osobliwy dom pani Peregrine" to trzymający w napięciu thriller nie tylko dla młodzieży. Rdzeń książki stanowią niezwykłe, dziwne fotografie, od których trudno oderwać wzrok, choć sprawiają, że ciarki chodzą po plecach i zasnąć jakoś trudniej. Całości dopełniają niesamowite zwroty akcji, klimat grozy i postacie… cokolwiek osobliwe. Może ta książka jest dziwaczna, może jest ekscentryczna, ale uważaj! — pochłonie Cię bez reszty.

Źródło: deadline.com

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV