Assassin's Creed: Ragnarok - nie, screeny z gry nie wyciekły do sieci

Do sieci trafił obszerny "przeciek" na temat Assassin's Creed: Ragnarok. Trudno jednak uznać go za wiarygodne źródło informacji.

Do sieci trafił obszerny "przeciek" na temat Assassin's Creed: Ragnarok. Trudno jednak uznać go za wiarygodne źródło informacji.

Wczoraj na forum 4chan pojawił się wpis, w którym rzekomo miały znajdować się informacje na temat Assassin's Creed: Ragnarok - kolejnej odsłony tej popularnej serii. Brzmiały one całkiem wiarygodnie - w grze mieliśmy wcielić się w sojusznika Ragnara Lodbroka, a rozgrywka w jeszcze większym stopniu miała skupiać się na eksploracji. Autor przecieku sugerował też, że w Ragnarok powróci również tryb kooperacji, dzięki któremu będzie można wspólnie zwiedzać świat i wykonywać zadania poboczne.

Wpis zawierał też zrzuty ekranu, które podobno przedstawiały grę. Jakość przedstawionej na nich oprawy była nieco podejrzana - widoczna tam grafika wydawała się znacznie gorsza niż w poprzednich odsłonach serii i przypominała raczej Mount and Blade lub The Elder Scrolls V: Skyrim z modami. Niektórzy próbowali tłumaczyć to tym, że pochodzą one najpewniej z wczesnej wersji gry, a więc warstwa wizualna zostanie jeszcze odpowiednio dopracowana.

Teraz jednak cały przeciek został wnikliwie sprawdzony przez użytkowników innego internetowego forum - ResetEra. Doszukali się oni w opublikowanych na 4chanie screenach elementów, które są... darmowymi assetami dostępnymi w sklepie Unity. Można więc założyć, że zarówno zrzuty ekranu, jak i pozostałe informacje są nieprawdziwe.

Oczywiście, nie można wykluczyć też tego, że opublikowane informacje rzeczywiście odnoszą się do kolejnej, niezapowiedzianej jeszcze cyklu, a jedynie zrzuty ekranu były sprytnie (chociaż nie wystarczająco sprytnie) przygotowaną fałszywką. Jest to jednak niemożliwe do zweryfikowania - przynajmniej do czasu oficjalnej zapowiedzi. Ta może pojawić się już na tegorocznych targach E3, czyli w dniach 11-13 czerwca. Sama gra ma zaś zadebiutować dopiero w 2020 roku - w najbliższych miesiącach Ubisoft zamierza skupić się na dalszym rozwoju ubiegłorocznego Assassin's Creed: Odyssey.

Źródło: 4chan.org, resetera.com / fot. Ubisoft

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robin Wright

Robin Wright

ur. 1966, kończy 54 lat

Katee Sackhoff

Katee Sackhoff

ur. 1980, kończy 40 lat

Patricia Arquette

Patricia Arquette

ur. 1968, kończy 52 lat

Taylor Kitsch

Taylor Kitsch

ur. 1981, kończy 39 lat

Sung Kang

Sung Kang

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV