Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542377883.6652&rtu=-1
 

 

 

Asus zaprezentował najcieńszego laptopa dla graczy

Niewielki rozmiar i wydajne podzespoły nie idą w parze? Projektanci Asusa po raz kolejny udowodnili, że można połączyć obie te cechy w jednym gamingowym sprzęcie.

Jeszcze do niedawna gamingowe komputery kojarzyły nam się z topornymi, ciężki klockami, które najlepiej postawić na biurku i nigdy ich nie przenosić. Wraz z postępującą miniaturyzacją okazało się, że można połączyć kompaktowy rozmiar z ultrawydajnymi podzespołami. Zephyrus S GX531, kolejny przedstawiciel laptopów dla graczy zamkniętych w niewielkiej, supersmukłej obudowie, jest tego najlepszym przykładem.

Według przedstawicieli Asusa jest to najcieńszy na świecie laptop dla graczy. Jest o 12% cieńszy od swojego poprzednika, a jego grubość waha się od 14,95 do 15,75 mm. Jest przy tym także absurdalnie lekki – mimo iż wyposażono go w podzespoły z górnej półki wydajnościowej, waży tylko 2,1 kg.

-
Plotka
-

Sercem komputera będzie procesor Intel Core i7-8750H, a w najmocniejszej wersji otrzymamy do dyspozycji kartę graficzną Nvidia GTX 1070 Max-Q. Wyposażono go także w 15,6-calowy wyświetlacz IPS, który może odświeżać obraz z częstotliwością 144 Hz i charakteryzuje się opóźnieniem rzędu 3 ms. Aby schłodzić tego małego mocarza, trzeba było zaprojektować dedykowany układ wentylacyjny, który pozwoli odprowadzić ciepło na zewnątrz obudowy i zapobiegnie przegrzaniu się podzespołów. Dzięki temu bez problemu powinniśmy odpalić na nim najnowszego Tomb Raidera przy wysokich ustawieniach graficznych.

Jak przystało na sprzęt z łatką gaming, nie mogło zabraknąć tu w pełni konfigurowalnego podświetlenia klawiatury. Powrócił także nietypowo umiejscowiony gładzik, który znajduje się nad klawiaturą a nie pod nią. Taka konstrukcja nie jest zbyt wygodna w użytkowaniu, ale nie łudźmy się – i tak nikt nie korzysta z gładzika w gamingowym laptopie.

Asus zapowiedział, że ROG Zephyrus S GX531 trafi do sprzedaży w październiku. Za najprostszy model z kartą Nvidia GTX 1060 Max-Q zapłacimy 2000 €. Sporo, ale jeśli chce się mieć komputer i lekki, i wydajny, trzeba liczyć się z wysokimi kosztami.

Źródło: Asus / Zdjęcie: Asus
 

 

Najlepsze z 24h

Norbert Zaskórski
-

Hołd dla Stana Lee. Zobacz poruszające…

Artyści złożyli hołd zmarłej legendzie komiksu. Zobacz galerię z pięknymi pracami w ich wykonaniu.

Dawid Muszyński
-

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – recenzja…

W filmie Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda powracamy do świata wykreowanego przez J.K.Rowling, by oglądać kolejne…

Ocena recenzenta:
4
-

Narcos: Meksyk: 1. sezon – recenzja

Narcos powraca, ale już z innymi bohaterami i historią, która znowu krąży wokół narkotykowego biznesu.…

Ocena recenzenta:
8
Norbert Zaskórski
-

Aquaman – Amber Heard w pięknej…

Amber Heard, gwiazda nadchodzącego widowiska Aquaman wzięła udział w sesji zdjęciowej dla jednego z magazynów.

Norbert Zaskórski
-

Arrowverse – Ruby Rose jako Batwoman…

W sieci zadebiutowało nowe zdjęcie z crossoveru Arrowverse przedstawiające Ruby Rose jako Batwoman.

Adam Siennica
-

Aquaman w żółtym kostiumie gotowy do…

Aquaman to nowa superprodukcja należąca do DCEU, czyli filmowego świata Batmana i Supermana. Do sieci…

Co o tym sądzisz?