Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Asus zaprezentował najcieńszego laptopa dla graczy

Niewielki rozmiar i wydajne podzespoły nie idą w parze? Projektanci Asusa po raz kolejny udowodnili, że można połączyć obie te cechy w jednym gamingowym sprzęcie.

Jeszcze do niedawna gamingowe komputery kojarzyły nam się z topornymi, ciężki klockami, które najlepiej postawić na biurku i nigdy ich nie przenosić. Wraz z postępującą miniaturyzacją okazało się, że można połączyć kompaktowy rozmiar z ultrawydajnymi podzespołami. Zephyrus S GX531, kolejny przedstawiciel laptopów dla graczy zamkniętych w niewielkiej, supersmukłej obudowie, jest tego najlepszym przykładem.

Według przedstawicieli Asusa jest to najcieńszy na świecie laptop dla graczy. Jest o 12% cieńszy od swojego poprzednika, a jego grubość waha się od 14,95 do 15,75 mm. Jest przy tym także absurdalnie lekki – mimo iż wyposażono go w podzespoły z górnej półki wydajnościowej, waży tylko 2,1 kg.

-
Plotka
-

Sercem komputera będzie procesor Intel Core i7-8750H, a w najmocniejszej wersji otrzymamy do dyspozycji kartę graficzną Nvidia GTX 1070 Max-Q. Wyposażono go także w 15,6-calowy wyświetlacz IPS, który może odświeżać obraz z częstotliwością 144 Hz i charakteryzuje się opóźnieniem rzędu 3 ms. Aby schłodzić tego małego mocarza, trzeba było zaprojektować dedykowany układ wentylacyjny, który pozwoli odprowadzić ciepło na zewnątrz obudowy i zapobiegnie przegrzaniu się podzespołów. Dzięki temu bez problemu powinniśmy odpalić na nim najnowszego Tomb Raidera przy wysokich ustawieniach graficznych.

Jak przystało na sprzęt z łatką gaming, nie mogło zabraknąć tu w pełni konfigurowalnego podświetlenia klawiatury. Powrócił także nietypowo umiejscowiony gładzik, który znajduje się nad klawiaturą a nie pod nią. Taka konstrukcja nie jest zbyt wygodna w użytkowaniu, ale nie łudźmy się – i tak nikt nie korzysta z gładzika w gamingowym laptopie.

Asus zapowiedział, że ROG Zephyrus S GX531 trafi do sprzedaży w październiku. Za najprostszy model z kartą Nvidia GTX 1060 Max-Q zapłacimy 2000 €. Sporo, ale jeśli chce się mieć komputer i lekki, i wydajny, trzeba liczyć się z wysokimi kosztami.

Źródło: Asus / Zdjęcie: Asus
 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Harry Potter – aktorzy kiedyś i…

Harry Potter to doskonale znana seria filmowa na podstawie powieści J.K. Rowling. Od premiery pierwszego…

Piotr Piskozub
-

Punisher – odchodzący wojownik Netfliksa. Tych…

Punisher już niedługo może zniknąć z platformy Netflix. To dobra okazja, by przedstawić Wam ciekawostki…

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michał Kujawiński
-

Władca Pierścieni – kiedy będzie toczyć…

Na Twitterze w momencie ogłoszenia powstania serialu Władca Pierścieni, Amazon uruchomił profil The Lord of…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – nowy wyjątkowy plakat…

Do sieci trafił kolejny plakat promujący film Kapitan Marvel. Tym razem jest to bardziej artystyczne…

Michał Kujawiński
-

Gotham – Bruce Wayne z prototypem…

Fox opublikował nowy zwiastun kolejnego odcinka serialu Gotham, który zdaje się potwierdzać, że Jeremiah Valeska…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]

 

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]