Przeczytaj w weekend

Avengers: Endgame - Thanos miał obciąć głowę Capowi. Co się stało z tą sceną?

Avengers: Endgame mógł mieć zaskakującą i przerażającą scenę masakry grupy superbohaterów. Pisaliśmy o tym jakiś czas temu, a teraz scenarzyści zdradzili więcej szczegółów na temat tego, dlaczego jednak tego nie zobaczyliśmy na ekranie.

Avengers: Endgame mógł mieć zaskakującą i przerażającą scenę masakry grupy superbohaterów. Pisaliśmy o tym jakiś czas temu, a teraz scenarzyści zdradzili więcej szczegółów na temat tego, dlaczego jednak tego nie zobaczyliśmy na ekranie.

Adam Siennica
Adam Siennica

Avengers: Endgame miał pokazać scenę masakry. Thanos z 2014 roku, podczas oczekiwania na otwarcie portalu przez Nebulę, miał w swojej linii czasowej udać się na Ziemię i ją spustoszyć, zabijając wszystkich Avengers. Według pomysłu scenarzystów - Christophera Markusa i Stephena McFeely'ego, Nebula miała otworzyć portal, przez który przejdzie Thanos ze swojej linii czasowej, a za nim będziemy widzieć pobojowisko i zabitych Avengers na czele z Giant-Manem (duży Ant-Man).

W nowym wywiadzie udzielonym portalowi IMDb tłumaczą, że przez to pole finałowej bitwy mogło wyglądać trochę inaczej, niż ostatecznie pokazano w kinie. Tak wyjaśniają pomysł na ukazanie wejścia Thanosa:

- Jednym z pomysłów było otwarcie portalu pomiędzy liniami czasowymi, przez który Thanos przeszedłby z Ziemi w 2014 roku, gdzie wszystko zniszczył. Nasi bohaterowie wyszliby z gruzów, zobaczyliby w pyle, że idzie do nich jakaś postać, która przechodzi z jasności do ciemności. Okazuje się, że to Thanos, który rzuca im coś pod nogi. To coś podtacza się pod Steve'a, który dostrzega, że to jego własna głowa - mówi McFeely.

Markus dodaje, że głowa miałaby mieć kask Kapitana Ameryki, by nie było nieporozumień, na co widz miałby patrzeć. Twórcy przyznają, że nigdy sceny nie zrealizowali, ale była ona jednym z ich ulubionych pomysłów, które chcieli pokazać. Ostatecznie po grupowych naradach zdali sobie sprawę, że to nie jest w ich stylu oraz sama scena jest zbyt skomplikowana, by ją zrobić dobrze, ponieważ jeśli chcieliby ją pokazać, trudno byłoby utrzymać kategorię wiekową PG-13 (niektóre sceny nie są wskazane dla dzieci poniżej 13 roku życia). Organizacja MPAA za obciętą głową mogłaby ją zwiększyć. A poza tym jeszcze mieli inny problem:

- W czterech siedzieliśmy w pokoju i dyskutowaliśmy przez długie miesiące: jak sprawić, by scena z obciętą głową Kapitana Ameryki działała? Nie mogliśmy rozgryźć, jak ruszyć historię od chwili, gdy on rzuca tę głowę - mówi Joe Russo.

Scenarzyści w innym wywiadzie wyjawili, że w jednym z rozważanych scenariuszy, Scarlet Witch (Wanda) miała przeżyć wydarzenia z Avengers: Wojna bez granic. Wówczas w Avengers: Endgame miała udać się na misję z Rocketem, z którym mieliby wjechać z Triskellionu (siedziba T.A.R.C.Z.Y.) do domu Doktora Strange'a. Tam użyliby portalu do przejścia do Kamar Taj, w którym mieliby dostać kamień. Uznali, że wycieczka tych bohaterów nie miała żadnego sensu i z niej zrezygnowali.

Zobaczcie jeszcze wideo o kulisach tworzenia Hulka w filmie Avengers: Endgame:

 

Źródło: comicbookmovie.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV