Avengers: Endgame - w filmie pojawia się pierwsza otwarcie homoseksualna postać MCU

W filmie Avengers: Endgame zobaczyliśmy pierwszą otwarcie homoseksualną postać w MCU - tę kwestię potwierdzili już bracia Russo.

W filmie Avengers: Endgame zobaczyliśmy pierwszą otwarcie homoseksualną postać w MCU - tę kwestię potwierdzili już bracia Russo.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

W drugim akcie filmu Avengers: Endgame widzimy Kapitana Amerykę w trakcie terapii grupowej, która ma pomóc zebranym w radzeniu sobie z traumami powstałymi w wyniku pstryknięcia. Jednym z jej uczestników jest postać, w którą wciela się współreżyser produkcji, Joe Russo. Mówi on choćby o wybraniu się na pierwszą randkę z nową osobą - w Decymacji stracił bowiem swojego partnera. Jak się teraz okazuje, filmowiec sportretował na ekranie pierwszego otwarcie homoseksualnego bohatera w MCU, którego wymazanym partnerem był mężczyzna. Tak całą sprawę podsumowuje sam reżyser:

Reprezentacja jest naprawdę ważna. Duże znaczenie w trakcie pracy nad naszymi 4 filmami MCU miało to, że w którymś z nich chcieliśmy pokazać homoseksualną postać. Wydawało nam się istotne, by zagrał ją jeden z nas - to pomagało zagwarantować integralność procesu twórczego. Pokazywało, że cała kwestia jest dla nas, autorów, tak znacząca, iż któryś z nas postanowił reprezentować mniejszość homoseksualną. Czas na to był doskonały, skoro jedną z tych rzeczy, która przyczyni się do ruszenia uniwersum Marvela do przodu, będzie właśnie skupienie się na różnorodności.

Marvel wypuścił do sieci nowe wideo reklamowe, które uwzględnia dotychczasowe oceny znakomicie przyjmujących film krytyków:

Z kolei ekranowy Nick Fury, Samuel L. Jackson, postanowił wybrać się na premierę produkcji we włoskim Trieście:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Samuel L Jackson (@samuelljackson)

Tak zaś Brie Larson promowała produkcję w programie Jimmy'ego Fallona - aktorka całkiem nieźle radzi sobie z technologią VR. Zobaczcie sami:

Avengers: Koniec gry macie już okazję oglądać na ekranach kin.

Źródło: comicbook.com, deadline.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Anthony Mackie

Anthony Mackie

ur. 1978, kończy 41 lat

Alyssa Sutherland

Alyssa Sutherland

ur. 1982, kończy 37 lat

Janusz Gajos

Janusz Gajos

ur. 1939, kończy 80 lat

Aubrey Dollar

Aubrey Dollar

ur. 1980, kończy 39 lat

LisaRaye McCoy

LisaRaye McCoy

ur. 1967, kończy 52 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV