Avengers: Endgame - w filmie pojawia się pierwsza otwarcie homoseksualna postać MCU

W filmie Avengers: Endgame zobaczyliśmy pierwszą otwarcie homoseksualną postać w MCU - tę kwestię potwierdzili już bracia Russo.

W filmie Avengers: Endgame zobaczyliśmy pierwszą otwarcie homoseksualną postać w MCU - tę kwestię potwierdzili już bracia Russo.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

W drugim akcie filmu Avengers: Endgame widzimy Kapitana Amerykę w trakcie terapii grupowej, która ma pomóc zebranym w radzeniu sobie z traumami powstałymi w wyniku pstryknięcia. Jednym z jej uczestników jest postać, w którą wciela się współreżyser produkcji, Joe Russo. Mówi on choćby o wybraniu się na pierwszą randkę z nową osobą - w Decymacji stracił bowiem swojego partnera. Jak się teraz okazuje, filmowiec sportretował na ekranie pierwszego otwarcie homoseksualnego bohatera w MCU, którego wymazanym partnerem był mężczyzna. Tak całą sprawę podsumowuje sam reżyser:

Reprezentacja jest naprawdę ważna. Duże znaczenie w trakcie pracy nad naszymi 4 filmami MCU miało to, że w którymś z nich chcieliśmy pokazać homoseksualną postać. Wydawało nam się istotne, by zagrał ją jeden z nas - to pomagało zagwarantować integralność procesu twórczego. Pokazywało, że cała kwestia jest dla nas, autorów, tak znacząca, iż któryś z nas postanowił reprezentować mniejszość homoseksualną. Czas na to był doskonały, skoro jedną z tych rzeczy, która przyczyni się do ruszenia uniwersum Marvela do przodu, będzie właśnie skupienie się na różnorodności.

Marvel wypuścił do sieci nowe wideo reklamowe, które uwzględnia dotychczasowe oceny znakomicie przyjmujących film krytyków:

Z kolei ekranowy Nick Fury, Samuel L. Jackson, postanowił wybrać się na premierę produkcji we włoskim Trieście:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Samuel L Jackson (@samuelljackson)

Tak zaś Brie Larson promowała produkcję w programie Jimmy'ego Fallona - aktorka całkiem nieźle radzi sobie z technologią VR. Zobaczcie sami:

Avengers: Koniec gry macie już okazję oglądać na ekranach kin.

Źródło: comicbook.com, deadline.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV