Avengers: Engame - Thanos na tronie z czaszek. Jak Kapitan Ameryka walczył z [SPOILER]?

Avengers: Endgame doczekał się nowych materiałów zza kulis, które pokazują, jak twórcy MCU czarują na ekranie. Zobaczcie zdjęcia przed i po nałożeniu efektów specjalnych.

Avengers: Endgame doczekał się nowych materiałów zza kulis, które pokazują, jak twórcy MCU czarują na ekranie. Zobaczcie zdjęcia przed i po nałożeniu efektów specjalnych.

Adam Siennica
Adam Siennica
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Avengers: Endgame wciąż jest promowany z uwagi na niedawną premierę wersji cyfrowej w USA i zbliżający się debiut wersji Blu-ray. Do sieci trafiają nowe materiały i komentarze.

Przede wszystkim mamy zdjęcia pokazujące, jak kręcono scenę walki Kapitana Ameryki z samym sobą w 2012 roku. Okazuje się, że... cała scena była kręcona w studiu na tle green screenu. Zobaczcie na dole newsa galerię zdjęć przed i po nałożeniu efektów specjalnych.

Czemu Scarlet Witch jest tak potężna? Twórcy przyznają, że gdyby Thanos nie oszukiwał na polu bitwy z bombardowaniem, ona by go zabiła. Tłumaczą, że jej moc bierze z jej wewnętrznego rozwoju i emocji. Gniew i rozpacz spowodowana śmiercią Visiona doprowadziła do zwiększenia jej potęgi.

Taniec Steve'a Rogersa z Peggy Carter ma miejsce... od razu po tym, jak wszedł do mieszkania. Zwracają uwagę, że w tle możemy dostrzec wciąż otwarte drzwi. 

Twórcy potwierdzają to, o czym spekulowano od miesięcy. Zbroja Iron Mana z nanotechnologią pozwoliła go utrzymać przy życiu na tyle długo, aby mógł pstryknąć palcami. Dzięki niej też zabrał Thanosowi kamienie, ponieważ jego rękawica była zbudowana w ten sam sposób.

Kevin Feige, szef studia Marvel rozmawiał z magazynem Empire. Wyjawił tam jeden z pomysłów, jaki brali pod uwagę. Chcieli pokazać, że gdy bohaterowie wrócą ze skoku w przeszłość, zastaną czekającego na nich Thanosa siedzącego na tronie z ludzkich czaszek. Tutaj też miał im rzucić pod nogi czaszkę Kapitana Ameryki w jego masce. Feige uważa, że byłaby to kapitalna scena, ale nie mogli znaleźć logicznych rozwiązań, by do niej doprowadzić. Dodaje, że mają nawet szkice koncepcyjne tej sekwencji, ale nie wiadomo, czy je pokażą.

Szef Marvela zdradził też ciekawostkę, która jest dość symboliczna. Ostatnia scena Roberta Downeya Jr. z kultowym "I am Iron Man" z końcówki Avengers: Endgame była kręcona w dokładnie tym samym studiu, w którym aktor był na przesłuchaniu, by tę pracę dostać. 

Źródło: Empire, comicbookmovie.com, comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV