Repertuar kin Nowość Program TV

Avengers: Koniec gry – [SPOILER] rozwiąże problem większy niż Thanos? Teoria o MCU

W sieci pojawiła się teoria związana z filmem Avengers: Koniec gry i MCU, która pokazuje, że to niekoniecznie Thanos jest największym zagrożeniem - w rozwiązaniu problemu może pomóc nowa postać.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Dziennikarze portalu Screen Rant przedstawili głośno już komentowaną teorię na temat filmu Avengers: Koniec gry, według której to Vision odegra kluczową rolę w pokonaniu Thanosa, a jednocześnie przyczyni się do powołania do życia Adama Warlocka – postaci, której obecność w MCU została już zasugerowana w scenie po napisach z produkcji Strażnicy Galaktyki Vol. 2, a która w komiksowej historii odegrała największą rolę w powstrzymaniu Szalonego Tytana.

Autorzy teorii zwracają uwagę, że wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują na to, iż Mściciele w tej czy innej formie ostatecznie poradzą sobie z Thanosem. Problem polega na tym, że nawet po jego pokonaniu wciąż pozostaje kwestia Kamieni Nieskończoności, które wpadając w nieodpowiednie ręce w dalszym ciągu mogą przyczyniać się do niszczenia całego Wszechświata. Możliwości wygranej z Szalonym Tytanem już teraz podaje się całkiem sporo: podróże w czasie, Wymiar Kwantowy, uwolnienie dusz wymazanych istot, jeśli te faktycznie znajdują się w Kamieniu Duszy. Kamienie Nieskończoności są jednakże niezniszczalne (jak słusznie zwraca uwagę Dexter, Kamień Umysłu został zniszczony – pamiętajmy jednak, że trwało to dosłownie przez chwilę); jak wytłumaczyli to Wong i Doktor Strange, dopóki były zagubione, Kosmos był bezpieczny. Nieoczekiwana pomoc w tej materii może nadejść ze strony Visiona.

Gdy ten był powoływany do życia, Bruce Banner tłumaczył jego działanie. Mamy więc tu do czynienia z istotą, która jest de facto połączeniem różnych składowych: Jarvisa, Ultrona, Tony’ego Starka i samego Bannera.

Wszystkie z nich są ze sobą wymieszane, każda uczy się od siebie nawzajem. Jeśli wyciągniemy Kamień, wciąż pozostanie naprawdę wiele Visiona. Być może jego najlepsze części.

Innymi słowy: Vision jest w gruncie rzeczy pomostem między ludzką cywilizacją, kosmiczną mocą Kamieni Nieskończoności i inteligencji czy emocji, które zostały zawarte w Kamieniu Umysłu.

Screen Rant zwraca uwagę, że w najważniejszych komiksach, w których pojawiały się Kamienie Nieskończoności, od Rękawicy Nieskończoności po wydane całkiem niedawno Infinity Wars, Avengers zawsze musieli zmierzyć się z problemem, co począć dalej z artefaktami – kolejne starcia z ich udziałem były nieuchronne. Jedyną istotą, która rozwiązała tę kwestię we właściwy sposób, stał się Adam Warlock.

Dziennikarze zauważają, że pomiędzy komiksowym Warlockiem a Visionem z MCU da się znaleźć kilka podobieństw: otrzymanie daru życia, kochania, świadomości, być może także duszy, która pojawiła się wtedy, gdy Vision zetknął się z Kamieniem Duszy. Warto dodać, że w komiksach Warlock poświęcił swoją własną, by każdy z Kamieni Nieskończoności mógł kierować swoim przeznaczeniem. Te w serii Infinity Wars przestały być już jedynie przedmiotami; stały się żywymi jednostkami – to nieco poetyckie rozwiązanie pokazuje, jak można ostatecznie rozwiązać ich kwestię.

Screen Rant spekuluje więc, że filmowy Vision zachowa się podobnie: poświęci siebie, by każdy z Kamieni mógł rozpocząć wędrówkę przez Wszechświat. I tak Kamień Duszy miałby trafić na planetę Suwerennych, gdzie w kokonie rodził się Adam Warlock. Artefakt powinien okazać się tym czynnikiem, który ostatecznie powoła go do istnienia.

Dajcie nam w komentarzach znać, co sądzicie o powyższej teorii.

-
-

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Dave Keenan/Marvel

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Michalina Reda
-

Fan Gwiezdnych Wojen ma protezę inspirowaną…

Mark Hamill osobiście pogratulował na Twitterze nastolatkowi, który pochwalił się sztuczną bioniczną ręką inspirowaną BB-8.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.