Przeczytaj w weekend

Avengers: Koniec gry – [SPOILER] rozwiąże problem większy niż Thanos? Teoria o MCU

W sieci pojawiła się teoria związana z filmem Avengers: Koniec gry i MCU, która pokazuje, że to niekoniecznie Thanos jest największym zagrożeniem - w rozwiązaniu problemu może pomóc nowa postać.

W sieci pojawiła się teoria związana z filmem Avengers: Koniec gry i MCU, która pokazuje, że to niekoniecznie Thanos jest największym zagrożeniem - w rozwiązaniu problemu może pomóc nowa postać.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Dziennikarze portalu Screen Rant przedstawili głośno już komentowaną teorię na temat filmu Avengers: Endgame, według której to Vision odegra kluczową rolę w pokonaniu Thanosa, a jednocześnie przyczyni się do powołania do życia Adama Warlocka - postaci, której obecność w MCU została już zasugerowana w scenie po napisach z produkcji Guardians of the Galaxy Vol. 2, a która w komiksowej historii odegrała największą rolę w powstrzymaniu Szalonego Tytana.

Autorzy teorii zwracają uwagę, że wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują na to, iż Mściciele w tej czy innej formie ostatecznie poradzą sobie z Thanosem. Problem polega na tym, że nawet po jego pokonaniu wciąż pozostaje kwestia Kamieni Nieskończoności, które wpadając w nieodpowiednie ręce w dalszym ciągu mogą przyczyniać się do niszczenia całego Wszechświata. Możliwości wygranej z Szalonym Tytanem już teraz podaje się całkiem sporo: podróże w czasie, Wymiar Kwantowy, uwolnienie dusz wymazanych istot, jeśli te faktycznie znajdują się w Kamieniu Duszy. Kamienie Nieskończoności są jednakże niezniszczalne (jak słusznie zwraca uwagę Dexter, Kamień Umysłu został zniszczony - pamiętajmy jednak, że trwało to dosłownie przez chwilę); jak wytłumaczyli to Wong i Doktor Strange, dopóki były zagubione, Kosmos był bezpieczny. Nieoczekiwana pomoc w tej materii może nadejść ze strony Visiona.

Gdy ten był powoływany do życia, Bruce Banner tłumaczył jego działanie. Mamy więc tu do czynienia z istotą, która jest de facto połączeniem różnych składowych: Jarvisa, Ultrona, Tony'ego Starka i samego Bannera.

Wszystkie z nich są ze sobą wymieszane, każda uczy się od siebie nawzajem. Jeśli wyciągniemy Kamień, wciąż pozostanie naprawdę wiele Visiona. Być może jego najlepsze części.

Innymi słowy: Vision jest w gruncie rzeczy pomostem między ludzką cywilizacją, kosmiczną mocą Kamieni Nieskończoności i inteligencji czy emocji, które zostały zawarte w Kamieniu Umysłu.

Screen Rant zwraca uwagę, że w najważniejszych komiksach, w których pojawiały się Kamienie Nieskończoności, od Rękawica Nieskończoności po wydane całkiem niedawno Infinity Wars, Avengers zawsze musieli zmierzyć się z problemem, co począć dalej z artefaktami - kolejne starcia z ich udziałem były nieuchronne. Jedyną istotą, która rozwiązała tę kwestię we właściwy sposób, stał się Adam Warlock.

Dziennikarze zauważają, że pomiędzy komiksowym Warlockiem a Visionem z MCU da się znaleźć kilka podobieństw: otrzymanie daru życia, kochania, świadomości, być może także duszy, która pojawiła się wtedy, gdy Vision zetknął się z Kamieniem Duszy. Warto dodać, że w komiksach Warlock poświęcił swoją własną, by każdy z Kamieni Nieskończoności mógł kierować swoim przeznaczeniem. Te w serii Infinity Wars przestały być już jedynie przedmiotami; stały się żywymi jednostkami - to nieco poetyckie rozwiązanie pokazuje, jak można ostatecznie rozwiązać ich kwestię.

Screen Rant spekuluje więc, że filmowy Vision zachowa się podobnie: poświęci siebie, by każdy z Kamieni mógł rozpocząć wędrówkę przez Wszechświat. I tak Kamień Duszy miałby trafić na planetę Suwerennych, gdzie w kokonie rodził się Adam Warlock. Artefakt powinien okazać się tym czynnikiem, który ostatecznie powoła go do istnienia.

Dajcie nam w komentarzach znać, co sądzicie o powyższej teorii.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Dave Keenan/Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV