Avengers: Koniec gry – zwiastuny filmu MCU oszukują widza

Joe Russo, współreżyser Avengers: Koniec gry potwierdził, żeby nie ufać zwiastunom. Wyjaśnił ich podejście do tworzenia zapowiedzi filmu MCU.

Joe Russo, współreżyser Avengers: Koniec gry potwierdził, żeby nie ufać zwiastunom. Wyjaśnił ich podejście do tworzenia zapowiedzi filmu MCU.

Avengers: Koniec gry doczekał się dwóch zwiastunów i jednego spota z okazji Super Bowl. Czy zdradzają coś na temat filmu? Niekoniecznie, bo okazuje się, że bracia Russo traktują zwiastuny zupełnie inaczej, niż większość twórców blockbusterów. W rozmowie z Empire potwierdzili, że manipulują zapowiedziami, używając scen, które w ogóle w filmie się nie pojawią. Tak zrobili przy filmie Avengers: Wojna bez granic i tak samo robią przy Avengers: Koniec gry. Dotyczy to też używania efektów komputerowych, by pokazywać coś, co nie tylko nie pojawi się na ekranie, a do tego zbija z tropu widza i buduje inne oczekiwania.

- Mamy do dyspozycji wiele ujęć, które nie są w filmie. Manipulujemy nimi dzięki efektom komputerowym, aby opowiedzieć historię, którą chcemy pokazać tylko na potrzeby zwiastuna, a nie samej superprodukcji - mówi Joe Russo.

Taką taktykę Marvel stosuje od dawna. Często w zwiastunach rzeczy są wymazywane (Spider-Man z Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów) czy ukrywane (brak oka Thora w Thor: Ragnarok), a czasem są to po prostu fajne sceny, które w filmie nigdy nie miały się znaleźć (biegnący bohaterowie z Avengers: Wojny bez granic). Oznacza to, że takie sceny są też obecne w zwiastunach Avengers: Koniec gry. A czemu twórcy tak robią? By utrzymać niespodzianki na kinowy seans, bo chcą, by widzowie czerpali z tego większą przyjemność i by były większe emocje. Tak jak sami czerpali przyjemność z oglądania w latach 80. i 90.

- Patrzymy na zwiastun jako na inne doświadczenie niż sam film. Myślę, że widownia jest w stanie dużo rzeczy przewidzieć i dlatego trzeba bardzo mądrze podejść do tworzenia trailera. Widzowie mogą obejrzeć zwiastun i od razu wywnioskować, co się wydarzy w filmie - tłumaczy reżyser.

Avengers: Koniec gry - premiera w kwietniu.

Źródło: IGN, Empire, slashfilm.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James Franco

James Franco

ur. 1978, kończy 41 lat

Ashley Judd

Ashley Judd

ur. 1968, kończy 51 lat

Hayden Christensen

Hayden Christensen

ur. 1981, kończy 38 lat

Tim Curry

Tim Curry

ur. 1946, kończy 73 lat

Jennifer Taylor (XVI)

Jennifer Taylor (XVI)

ur. 1972, kończy 47 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV