Przeczytaj w weekend

Avengers: Wojna bez granic – jak Thanos przetrwał zagładę Tytana? Szkice koncepcyjne

Film Avengers: Wojna bez granic zszedł z ekranów kin już dawno temu, jednak w oczekiwaniu na kontynuację do sieci trafiają kolejne ciekawostki i szkice koncepcyjne. Dziś co nieco o samym Thanosie.

Film Avengers: Wojna bez granic zszedł z ekranów kin już dawno temu, jednak w oczekiwaniu na kontynuację do sieci trafiają kolejne ciekawostki i szkice koncepcyjne. Dziś co nieco o samym Thanosie.

Avengers: Infinity War to tegoroczny hit MCU, w którym Thanos wymazał połowę istnień wszechświata za sprawą jednego pstryknięcia Rękawicą Nieskończoności. W nadchodzącym filmie Untitled Avengers Movie, superbohaterowie spróbują się zemścić i podejmą ostateczną walkę ze złoczyńcą.

Jak pamiętamy, część akcji filmu rozgrywała się na Tytanie, zniszczonej planecie, z której pochodził Thanos. Antagonista sam opowiadał, że jego rodzinny dom uległ zagładzie z powodu przeludnienia, co dodatkowo napędzało jego motywacje do wyczyszczenia wszechświata z nadmiaru istot żyjących. W filmie nie wyjaśniono jednak, jak Thanosowi udało się uniknąć tragicznego losu, który spotkał jego ludzi - tę informację poznajemy dopiero dzięki nowej książce Avengers: Infinity War — The Art of the Movie, która zawiera sobie wiele ciekawostek z produkcji.

Jak się okazuje, Thanos został wygnany z Tytana po tym, jak złożył propozycję czystki w imię ratowania planety i całego wszechświata. Nie był więc obecny na Tytanie podczas dokonywania się zagłady. Ten tragiczny wypadek ostatecznie umotywował go w tym, że musi odnaleźć Kamienie Nieskończoności, by podobna sytuacja już nigdy nie miała miejsca.

Ostateczną rozgrywkę z Thanosem zobaczymy w filmie Avengers 4. Premiera w kwietniu 2019 roku. Zobaczcie nowe szkice koncepcyjne pokazujące postaci z filmu oraz niewykorzystany projekt pagera Nicka Fury'ego:

Źródło: comicbookmovie.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV