Baby Yoda inspiruje fanów. Kołysanka i... starcie z Jabbą

Baby Yoda jest kolejnym przykładem motywacji fanów Gwiezdnych Wojen do kreatywnych rozwiązań. Do sieci trafiają ciekawe prace związane z serialem The Mandalorian.

Baby Yoda jest kolejnym przykładem motywacji fanów Gwiezdnych Wojen do kreatywnych rozwiązań. Do sieci trafiają ciekawe prace związane z serialem The Mandalorian.

Adam Siennica

Adam Siennica

Baby Yoda to fenomen. Zjednoczył fanów Gwiezdnych Wojen pod jednym sztandarem i zmotywował ich do tworzenia fanowskich prac, które zaczynają trafiać do sieci.

Jonathan Mann, muzyk i wokalista, wrzuca co jakiś czas nowe utwory na swój kanał YouTube. Jego najnowszym dziełem jest kołysanka będąca hołdem dla Baby Yody. Uwaga - słuchanie refrenu grozi jego mimowolnym śpiewaniem!

Bardziej przerażająca jest fanowska grafika, w której grupa malców je zwłoki Jabby, czyli gangstera z Powrotu Jedi. Wizja Baby Yody niczym z horroru. Zobaczcie też Mandalorianina z Baby Yodą z okazji święta Dziękczynienia.

Jon Favreau wrzucił wideo z planu pierwszego sezonu, które pokazuje Baby Yodę:

O Baby Yodę zapytano również J.J. Abramsa, który sądzi, że na jego fenomen nie ma wpływu jedynie nostalgia. Chodzi o wzięcie czegoś ważnego i osadzenie tego w historii, która rezonuje z ludzkim sercem. Jego zdaniem tu nie chodzi tylko o to, że Baby Yoda jest uroczy. Ludzie go pokochali, bo napędza historię i porusza wyobraźnię. To według jego jest sercem Gwiezdnych Wojen.

Na koniec prawdopodobnie duży spoilery z 2. sezonu. Rian Johnson, reżyser Ostatniego Jedi odwiedził plan, ponieważ obecnie 2. sezon jest kręcony w Stanach Zjednoczonych.

Z relacji Johnsona wynika, że na planie zauważył Baby Yodę. Jest to sugestia, że malec powróci w 2. sezonie. Nie jest to jednak w 100% pewne, ponieważ nie znamy kontekstu fabularnego bohatera oraz po prostu kukiełka Baby Yoda mogła po prostu tam być bez żadnej przyczyny. Traktujmy to więc z dystansem.

The Mandalorian - emisja serialu co tydzień w piątek na Disney+.

Źródło: starwarsunity.net, comicbook.com, slashfilm.com / zdjęcie główne: Disney+

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV