Baldur's Gate 3 wygląda rewelacyjnie! Zobacz screeny, które wyciekły do sieci

Pierwsze screeny z Baldur's Gate 3 pojawiły się w sieci i trzeba przyznać, że gra wygląda na nich naprawdę świetnie.

Pierwsze screeny z Baldur's Gate 3 pojawiły się w sieci i trzeba przyznać, że gra wygląda na nich naprawdę świetnie.

Baldur's Gate 3 to kontynuacja kultowej serii gier RPG, którą zapoczątkowano w roku 1998. O "trójce" po raz pierwszy usłyszeliśmy na ubiegłorocznej prezentacji usługi gry w chmurze Google Stadia, a niedawno poinformowano, że pod koniec lutego dowiemy się więcej na temat tej produkcji, a także zobaczymy pierwsze fragmenty z rozgrywki. Transmisja ma wystartować 27 lutego o godzinie 21:00 polskiego czasu, ale już teraz możemy zapoznać się z tym, jak gra wygląda.

Wszystko za sprawą screenów, które wyciekły do sieci i zostały opublikowane przez francuski serwis JeuxActu. Grafiki szybko zniknęły z portalu, ale zostały zapisane i przekazane dalej przez użytkowników forum ResetEra. 

Ze screenów można wywnioskować kilka ciekawych informacji na temat rozgrywki. Wygląda na to, że w Baldur's Gate 3 powróci system dialogowy znany z Divinity: Original Sin, ale dialogi prezentowane będą z perspektywy trzeciej osoby. Walki zaś najprawdopodobniej będziemy mogli rozgrywać zarówno w formie turowej, jak i w czasie rzeczywistym z możliwością skorzystania z aktywnej pauzy. Całość rozgrywki prezentowana będzie w rzucie izometrycznym.

Data premiery Baldur's Gate 3 nie została jeszcze ujawniona, ale wszystko wskazuje na to, że trafi ona do Wczesnego Dostępu Steam jeszcze w tym roku.

Źródło: resetera.com / fot. Larian Studios

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV