Przeczytaj w weekend

Baldur's Gate 3 trafi na Nintendo Switch? Prezes Larian Studios komentuje

Prezes Larian Studios nie wyklucza, że Baldur's Gate III trafi na Nintendo Switch. Są jednak pewne potencjalne przeszkody, które mogą to utrudnić.

Prezes Larian Studios nie wyklucza, że Baldur's Gate III trafi na Nintendo Switch. Są jednak pewne potencjalne przeszkody, które mogą to utrudnić.

W czerwcu pojawił się pierwszy zwiastun Baldur's Gate 3. Niedługo później ujawniono, że na grę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać i na pewno nie zadebiutuje ona w tym roku. Nie zdradzono też platform, na które zmierza ten tytuł, ale niewykluczone, że wśród nich znajdzie się Nintendo Switch.

Prezes i założyciel Larian Studios, Swen Vincke, udzielił wywiadu dla Nintendo Voice Chat i został zapytany o możliwość portu Baldur's Gate 3 na Nintendo Switch. Vincke nie powiedział nic wprost, ale zasugerował, że obecna moc konsoli może być zbyt mała do tego, by uruchomić grę. Wygląda więc na to, że produkcja może być większa i bardziej rozbudowana od poprzedniego dzieła studia, czyli Divinity: Original Sin II – Definitive Edition - bo ten tytuł niedawno trafił na konsolę japońskiej firmy i działa tam naprawdę solidnie.

Szczerze mówiąc - nie wiem. Nie wiem, jak będą wyglądać kolejne Switche. Na tym modelu może być to nieco problematyczne. Dokonaliśmy pewnych zmian w Baldur's Gate 3 i wydaje mi się, że byłoby to bardzo, bardzo trudne. Ale nigdy nie mów nigdy. Nic nie wiadomo. Może wpadniemy na jakiś magiczny sposób i to zadziała. Jako fan liczę na to, że kolejny Switch będzie miał trzykrotnie większą moc i trzykrotnie dłuższą pracę na baterii. To wspaniały sprzęt. Mam nadzieję, że będzie żył długo i doczeka się wielu nowych wersji, dzięki którym będziemy mogli grać w podróży we wszystkie gry znane z innych konsol - mówi Vicke. 

Źródło: dualshockers.com / fot. Larian Studios

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV