„Batman. Azyl Arkham” – przykładowe plansze
Prezentujemy przykładowe plansze do albumu "Batman. Azyl Arkham" ze scenariuszem Granta Morrisona i rysunkami Dave'a McKeana.
Prezentujemy przykładowe plansze do albumu "Batman. Azyl Arkham" ze scenariuszem Granta Morrisona i rysunkami Dave'a McKeana.
Komiks Batman. Azyl Arkham ukazał się wczoraj nakładem wydawnictwa Egmont. Jest to rozszerzona reedycja słynnego komiksu Granta Morrisona z rysunkami Dave’a McKeana. Album ukazał się w ramach serii DC Deluxe, ma twardą oprawę z obwolutą i kosztuje 79,99 zł za 232 strony. Oto przykładowe plansze z tego albumu:[image-browser playlist="744084,744085,744086" suggest=""]
Natomiast poniżej można zapoznać się z obszernym opisem komiksu przygotowanym przez wydawcę oraz obejrzeć okładkę albumu.
W kolekcji DC Deluxe ukazują się najwybitniejsze albumy komiksowe wydane przez DC Comics na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.
Jeden z najsłynniejszych amerykańskich komiksów. Arkham Asylum to klasyczna opowieść z Batmanem w roli głównej, który musi stawić czoło szaleńcom z zakładu psychiatrycznego Arkham. Komiks pełen symboliki i nawiązań – można w nim znaleźć odniesienia do filozofii Junga oraz do kart Tarota. Scenarzysta Grant Morrison stawia wiele pytań dotyczących ludzkiej psychiki, ale na żadne nie udziela jednoznacznych odpowiedzi. To przerażająca podróż w głąb ludzkiego wnętrza, obsesji i szaleństwa. Niebanalny scenariusz doskonale uzupełniają niepokojące, ocierające się o szaleństwo rysunki Dave’a McKeana, znanego ilustratora okładek serii Sandman.
Arkham Asylum natychmiast zdobył szczyty list bestsellerów i pozostał tam przez długi czas. Do dziś sprzedało się ponad pół miliona egzemplarzy na całym świecie, dzięki czemu album dołączył do ekskluzywnego grona najlepiej sprzedających się nowel graficznych na całym świecie. A jego twórcy stali się jednymi z najbardziej wpływowych artystów komiksowych współczesnej sztuki komiksowej.
W Azylu Arkham, czyli zakładzie psychiatrycznym dla najniebezpieczniejszych superprzestępców, nawet sam Batman zaczyna tracić zdrowe zmysły. Oto jeden z najmroczniejszych komiksów w historii gatunku, a zarazem światowy bestseller. Patrząc na te plansze, momentami trudno uwierzyć, że mamy do czynienia z komiksem, który premierę miał już ponad ćwierć wieku temu. Grant Morrison i Dave McKean zdecydowanie wyprzedzili swe czasy i stali się pionierami nowych komiksowych trendów. Owszem, gdy w 1989 r. publikowali Azyl Arkham, od kilku lat były już na rynku przełomowe Powrót Mrocznego Rycerza Franka Millera i Strażnicy Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa, ale ten album był czymś zupełnie innym. Był dowodem na to, że komiks może być dziełem sztuki, fascynującym stopem wyśmienitej historii i odważnych graficznych eksperymentów, może mądrze czerpać z dziedzictwa całej kultury i przetwarzać ją w nowe oryginalne znaczenia. Wiedzieliśmy już, że superbohaterskie komiksy mogą być poważne i podejmować trudne tematy. Teraz przekonaliśmy się, że mogą być równocześnie świetną rozrywką i podstawą do akademickich rozważań i to zarówno na kierunkach psychologicznych, literaturoznawczych, antropologicznych czy w Akademiach Sztuk Pięknych - napisał w posłowiu Kamil Śmiałkowski.
Specjalna jubileuszowa edycja zawiera wiele materiałów dodatkowych.
Źródło: Egmont
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat