Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Brandon Sanderson chętnie oddałby CD Projekt RED prawa do swojej książki. Za darmo

Brandon Sanderson poinformował na Reddicie, że z chęcią oddałby studiu CD Projekt RED prawa do swojego cyklu Z Mgły Zrodzony... zupełnie za darmo. 

Niedawno Andrzej Sapkowski zażądał 60 milionów złotych od studia CD Projekt RED za prawa do Wiedźmina. Teraz sytuację tę w zabawny sposób skomentował inny autor fantastyki – Brandon Sanderson. Amerykański pisarz wyjawił na Reddicie, że oddałby polskiemu studiu prawa do swojego cyklu Z mgły zrodzony za darmo. Jak wyjawia autor, początkowo planował on dodać post na ten temat w nocy, ale zrezygnował z tego, bo nie chciał obudzić się rano z setką powiadomień.

Dlaczego jednak pisarz byłby gotów oddać prawa do adaptacji? Powód jest prosty. Sanderson uważa, że dzieła CD Projekt RED to gry z najwyższej półki, a tworzone przez nich adaptacje przynoszą korzyści całemu gatunkowi.

-
-

Może wydać się to Wam zabawne. Czytałem te groźbę wczoraj w nocy, około 3:00 i byłem naprawdę BLISKO by napisać „Drogi CD Projekt. Możecie mieć prawa do Z Mgły Zrodzonego, jeśli je chcecie…”. Ale wydawało mi się, że taki wątek by eksplodował a ja naprawdę nie chciałem obudzić się rano z kilkoma setkami powiadomień w mojej skrzynce odbiorczej… Mam dziś robotę do wykonania…

Poważnie, chciałbym zrobić coś z CDPR. Stworzyli najlepszą do tej pory grę będącą adaptacją książki. To coś, przez co cała reszta się ekscytuje – z prostego powodu – cały gatunek (książki, filmy, gry) korzystają z tak wysokiej jakości produktu, jakim były gry z serii Wiedźmin.

Naprawdę rozważyłbym oddanie CD Projekt RED praw do moich książek za darmo z uwagi na wpływ kulturowy, który w przypadku dobrej adaptacji jest ogromny. Podejrzewam jednak, że oni skończyli już z zarozumiałymi autorami fantasy i raczej zajmą się tworzeniem nowych marek – czytamy we wpisie autora na forum Reddit.

CD Projekt RED nie skomentowało póki co słów Brandona Sandersona. Polski studio aktualnie pracuje nad trzema produkcjami – związanymi z twórczością Andrzeja Sapkowskiego Gwintem, Wojną Krwi oraz Cyberpunk 2077 na podstawie popularnego systemu RPG.

Źródło: reddit.com / fot. Tor Teen

 

 

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
Plotka
-

Avengers 4 – tytuł filmu pojawił…

Ciąg dalszy teorii i przypuszczeń odnośnie tytułu filmu Avengers 4. Czy mogliśmy poznać go już…

Adam Siennica
-

Chilling Adventures of Sabrina: sezon 1…

Chilling Adventures of Sabrina to serial oparty na komiksie pod tym samym tytułem z 2014…

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
spoilery
-

Arrowverse – pojawi się superbohater z…

Arrowverse w grudniu 2018 roku doczeka się crossovera zatytułowanego Elseworlds. Tam też pojawi się superbohater…

Paweł Krzystyniak
spoilery
-

Red Dead Redemption 2 – mapa…

Red Dead Redemption 2 zaoferuje ogromną mapę, w której pojawią się lokacje znane z poprzedniczki,…

Adam Siennica
-

Bane z 5. sezonu Gotham. Zobacz…

Bane to kultowy wróg Batmana z komiksów DC. W 5. sezonie Gotham odegra kluczową rolę.

Norbert Zaskórski
-

Nielegalni: sezon 1, odcinki 1-3 –…

Canal+ nie zwalnia tempa. Po dobrze przyjętym przez widzów Belfrze i intrygującym Kruku prezentuje kolejny…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 15 sek. [X]

 

To okno zamknie się automatycznie za 15 sek. [X]