Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

Brandon Sanderson chętnie oddałby CD Projekt RED prawa do swojej książki. Za darmo

Brandon Sanderson poinformował na Reddicie, że z chęcią oddałby studiu CD Projekt RED prawa do swojego cyklu Z Mgły Zrodzony... zupełnie za darmo. 

Brandon Sanderson poinformował na Reddicie, że z chęcią oddałby studiu CD Projekt RED prawa do swojego cyklu Z Mgły Zrodzony... zupełnie za darmo. 

Niedawno Andrzej Sapkowski zażądał 60 milionów złotych od studia CD Projekt RED za prawa do Wiedźmina. Teraz sytuację tę w zabawny sposób skomentował inny autor fantastyki - Brandon Sanderson. Amerykański pisarz wyjawił na Reddicie, że oddałby polskiemu studiu prawa do swojego cyklu Z mgły zrodzony za darmo. Jak wyjawia autor, początkowo planował on dodać post na ten temat w nocy, ale zrezygnował z tego, bo nie chciał obudzić się rano z setką powiadomień.

Dlaczego jednak pisarz byłby gotów oddać prawa do adaptacji? Powód jest prosty. Sanderson uważa, że dzieła CD Projekt RED to gry z najwyższej półki, a tworzone przez nich adaptacje przynoszą korzyści całemu gatunkowi.

Może wydać się to Wam zabawne. Czytałem te groźbę wczoraj w nocy, około 3:00 i byłem naprawdę BLISKO by napisać "Drogi CD Projekt. Możecie mieć prawa do Z Mgły Zrodzonego, jeśli je chcecie...". Ale wydawało mi się, że taki wątek by eksplodował a ja naprawdę nie chciałem obudzić się rano z kilkoma setkami powiadomień w mojej skrzynce odbiorczej... Mam dziś robotę do wykonania...

Poważnie, chciałbym zrobić coś z CDPR. Stworzyli najlepszą do tej pory grę będącą adaptacją książki. To coś, przez co cała reszta się ekscytuje - z prostego powodu - cały gatunek (książki, filmy, gry) korzystają z tak wysokiej jakości produktu, jakim były gry z serii Wiedźmin.

Naprawdę rozważyłbym oddanie CD Projekt RED praw do moich książek za darmo z uwagi na wpływ kulturowy, który w przypadku dobrej adaptacji jest ogromny. Podejrzewam jednak, że oni skończyli już z zarozumiałymi autorami fantasy i raczej zajmą się tworzeniem nowych marek - czytamy we wpisie autora na forum Reddit.

CD Projekt RED nie skomentowało póki co słów Brandona Sandersona. Polski studio aktualnie pracuje nad trzema produkcjami - związanymi z twórczością Andrzeja Sapkowskiego Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści oraz Cyberpunk 2077 na podstawie popularnego systemu RPG.

Źródło: reddit.com / fot. Tor Teen

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 60 sek. [X]
Advertisement
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 

Advertisement
Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV