Repertuar kin Nowość Program TV

Brandon Sanderson chętnie oddałby CD Projekt RED prawa do swojej książki. Za darmo

Brandon Sanderson poinformował na Reddicie, że z chęcią oddałby studiu CD Projekt RED prawa do swojego cyklu Z Mgły Zrodzony... zupełnie za darmo. 

Niedawno Andrzej Sapkowski zażądał 60 milionów złotych od studia CD Projekt RED za prawa do Wiedźmina. Teraz sytuację tę w zabawny sposób skomentował inny autor fantastyki – Brandon Sanderson. Amerykański pisarz wyjawił na Reddicie, że oddałby polskiemu studiu prawa do swojego cyklu Z mgły zrodzony za darmo. Jak wyjawia autor, początkowo planował on dodać post na ten temat w nocy, ale zrezygnował z tego, bo nie chciał obudzić się rano z setką powiadomień.

Dlaczego jednak pisarz byłby gotów oddać prawa do adaptacji? Powód jest prosty. Sanderson uważa, że dzieła CD Projekt RED to gry z najwyższej półki, a tworzone przez nich adaptacje przynoszą korzyści całemu gatunkowi.

-
-

Może wydać się to Wam zabawne. Czytałem te groźbę wczoraj w nocy, około 3:00 i byłem naprawdę BLISKO by napisać „Drogi CD Projekt. Możecie mieć prawa do Z Mgły Zrodzonego, jeśli je chcecie…”. Ale wydawało mi się, że taki wątek by eksplodował a ja naprawdę nie chciałem obudzić się rano z kilkoma setkami powiadomień w mojej skrzynce odbiorczej… Mam dziś robotę do wykonania…

Poważnie, chciałbym zrobić coś z CDPR. Stworzyli najlepszą do tej pory grę będącą adaptacją książki. To coś, przez co cała reszta się ekscytuje – z prostego powodu – cały gatunek (książki, filmy, gry) korzystają z tak wysokiej jakości produktu, jakim były gry z serii Wiedźmin.

Naprawdę rozważyłbym oddanie CD Projekt RED praw do moich książek za darmo z uwagi na wpływ kulturowy, który w przypadku dobrej adaptacji jest ogromny. Podejrzewam jednak, że oni skończyli już z zarozumiałymi autorami fantasy i raczej zajmą się tworzeniem nowych marek – czytamy we wpisie autora na forum Reddit.

CD Projekt RED nie skomentowało póki co słów Brandona Sandersona. Polski studio aktualnie pracuje nad trzema produkcjami – związanymi z twórczością Andrzeja Sapkowskiego Gwintem, Wojną Krwi oraz Cyberpunk 2077 na podstawie popularnego systemu RPG.

Źródło: reddit.com / fot. Tor Teen
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers: Endgame – co o MCU…

Zwiastun Avengers: Endgame trafił już do sieci - najwyższy czas przyjrzeć się, co mówi on…

Adam Siennica
spoilery
-

Spider-Man: Daleko od domu – zaskakujące…

Spider-Man: Daleko od domu rozpoczyna swoją promocję od panelu na brazylijskim konwencie. Tam też pokazano…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel okłada Skrulli. Opis wideo…

Znamy już opis nowego materiału z filmu Kapitan Marvel - mamy również okazję zobaczyć kolejny…

Adam Siennica
-

Avengers: Endgame bije rekord. Najpopularniejszy zwiastun…

Avengers: Endgame pobił swój pierwszy rekord. Popularność zwiastuna w 24 godziny od jego premiery przewyższyła…

Michał Kujawiński
-

Kirk Douglas – 102. urodziny wojownika…

Gwiazdor Złotej i Srebrnej Ery Hollywood Kirk Douglas, legenda i symbol kina amerykańskiego, kończy dzisiaj…

Piotr Piskozub
-

Komiks wszech czasów? Marvel świętuje ważną…

Marvel zaprezentował już warianty okładek Alexa Rossa - trafiły one do sieci jako upamiętnienie 25.…

Co o tym sądzisz?