Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Brandon Sanderson chętnie oddałby CD Projekt RED prawa do swojej książki. Za darmo

Brandon Sanderson poinformował na Reddicie, że z chęcią oddałby studiu CD Projekt RED prawa do swojego cyklu Z Mgły Zrodzony... zupełnie za darmo. 

Niedawno Andrzej Sapkowski zażądał 60 milionów złotych od studia CD Projekt RED za prawa do Wiedźmina. Teraz sytuację tę w zabawny sposób skomentował inny autor fantastyki – Brandon Sanderson. Amerykański pisarz wyjawił na Reddicie, że oddałby polskiemu studiu prawa do swojego cyklu Z mgły zrodzony za darmo. Jak wyjawia autor, początkowo planował on dodać post na ten temat w nocy, ale zrezygnował z tego, bo nie chciał obudzić się rano z setką powiadomień.

Dlaczego jednak pisarz byłby gotów oddać prawa do adaptacji? Powód jest prosty. Sanderson uważa, że dzieła CD Projekt RED to gry z najwyższej półki, a tworzone przez nich adaptacje przynoszą korzyści całemu gatunkowi.

-
-

Może wydać się to Wam zabawne. Czytałem te groźbę wczoraj w nocy, około 3:00 i byłem naprawdę BLISKO by napisać „Drogi CD Projekt. Możecie mieć prawa do Z Mgły Zrodzonego, jeśli je chcecie…”. Ale wydawało mi się, że taki wątek by eksplodował a ja naprawdę nie chciałem obudzić się rano z kilkoma setkami powiadomień w mojej skrzynce odbiorczej… Mam dziś robotę do wykonania…

Poważnie, chciałbym zrobić coś z CDPR. Stworzyli najlepszą do tej pory grę będącą adaptacją książki. To coś, przez co cała reszta się ekscytuje – z prostego powodu – cały gatunek (książki, filmy, gry) korzystają z tak wysokiej jakości produktu, jakim były gry z serii Wiedźmin.

Naprawdę rozważyłbym oddanie CD Projekt RED praw do moich książek za darmo z uwagi na wpływ kulturowy, który w przypadku dobrej adaptacji jest ogromny. Podejrzewam jednak, że oni skończyli już z zarozumiałymi autorami fantasy i raczej zajmą się tworzeniem nowych marek – czytamy we wpisie autora na forum Reddit.

CD Projekt RED nie skomentowało póki co słów Brandona Sandersona. Polski studio aktualnie pracuje nad trzema produkcjami – związanymi z twórczością Andrzeja Sapkowskiego Gwintem, Wojną Krwi oraz Cyberpunk 2077 na podstawie popularnego systemu RPG.

Źródło: reddit.com / fot. Tor Teen
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.