Reklama

Cannes 2017: Gwizdy i przerwany pokaz filmu Okja. Nie zawinił Netflix, ale usterka

Okja to film Netflixa walczący o Złotą Palmę w Cannes. Odbył się pokaz prasowy, na którym dziennikarze wygwizdali obsługę za usterkę techniczną. Wbrew temu co sugerują niektóre media nie był to bojkot Netflixa.

Pokaz filmu Okja odbył się dziś rano w Cannes, ale został przerwany. Variety oraz The Hollywood Reporter twierdzą, że gdy pojawiło się logo Netflixa, dziennikarze zaczęli bić brawo, co uciszyło grupkę próbującą buczeć. Mówią, że była to grupa osób z Francji, którzy reagują bardzo negatywnie na Netflixa na festiwalu. Chwilę później jednak zebrana widownia zaczęła okazywać negatywne reakcje: gwizdy, buczenie, ale nie z powodu filmu i Netflixa, jak sugerują niektóre media. Wszystko za sprawą usterki technicznej w postaci wyświetlenia filmu w złej proporcji obrazu. Dół i góra były obcięte, więc nie dało się go normalnie oglądać. Pokaz został zawieszony na czas napraw. Po 15 minutach film został wyemitowany bez problemów.

Zobacz także: Zwiastun Okja

Dziennikarze informują, że w momencie problemu na pokazie, dało się usłyszeć głosy osób o konspiracji władz Cannes. Sugerowali, że ta usterka była intencjonalna. Ludzie z THR powołując się na swoje źródła, twierdzą, że to był tylko problem techniczny i nie ma tutaj żadnej teorii spiskowej.

Władze festiwalu w Cannes opublikowały oświadczenie, w którym podkreślają, że za incydent odpowiada obsługa techniczna. To z ich winy pojawiła się usterka, która nie powinna mieć miejsca. Przepraszają wszystkich za zaistniałą sytuację.

Oświadczenie Cannes 2017
fot. Twitter

Netflix wzbudza skrajne emocje w Cannes z uwagi na kontrowersje związane z włączenie filmów platformy do konkursu głównego. Regulamin festiwalu mówi o tym, że filmy konkursowe muszą mieć emisję we francuskich kinach, ale Netflix nie może na to pozwolić. Więcej o tym pisaliśmy tutaj oraz tutaj. W kolejnych latach filmów Netflixa już nie będzie na festiwalu, bo od przyszłego roku obowiązywać będzie nowy regulamin z ważnym punktem o emisji w kinach. Nie będzie wyjątków jak w bieżącym roku.

Dziś powinny pojawić się pierwsze recenzje filmu.

Źródło: variety.com, thr.com / zdjęcie główne: Netflix

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
0 -

Star Trek: Discovery: sezon 1, odcinek…

Star Trek powraca do telewizji i czyni to w bardzo dobrym stylu. Czy nowy serial…

Ocena recenzenta:
8
Michalina Reda
0 -

W Warszawie skradziono 100 mieczy świetlnych.…

Na warszawskich Bielanach doszło do niecodziennej kradzieży. Włamywacze ograbili piwnicę, w której składowano miecze świetlne.

Adam Siennica
0 -

Oto klimatyczna czołówka 2. sezonu serialu…

Canal+ przygotował ciekawą czołówkę dla 2. sezonu serialu Belfer. Premiera w październiku.

Adam Siennica
0 -

Box Office: Kingsman: Złoty krąg wygrywa…

Horror To po dwóch tygodniach dominacji w amerykańskim box office został zdetronizowany. Kingsman: Złoty krąg…

Norbert Zaskórski
0 -

Obejrzyj pierwsze 10 minut filmu Spider-Man:…

Sony Pictures zamieściło w sieci początkowe sekwencje najnowszego filmu o Człowieku-Pająku. Wszystko to z okazji…

Norbert Zaskórski
0 -

Gwiazdy filmu X-Men: Dark Phoenix odwiedziły…

Aktorzy z nadchodzącego widowiska 20th Century Fox na podstawie serii komiksów Marvela odwiedziły dziecięcy szpital…

Co o tym sądzisz?