Cannes 2017: Gwizdy i przerwany pokaz filmu Okja. Nie zawinił Netflix, ale usterka

Okja to film Netflixa walczący o Złotą Palmę w Cannes. Odbył się pokaz prasowy, na którym dziennikarze wygwizdali obsługę za usterkę techniczną. Wbrew temu co sugerują niektóre media nie był to bojkot Netflixa.

Pokaz filmu Okja odbył się dziś rano w Cannes, ale został przerwany. Variety oraz The Hollywood Reporter twierdzą, że gdy pojawiło się logo Netflixa, dziennikarze zaczęli bić brawo, co uciszyło grupkę próbującą buczeć. Mówią, że była to grupa osób z Francji, którzy reagują bardzo negatywnie na Netflixa na festiwalu. Chwilę później jednak zebrana widownia zaczęła okazywać negatywne reakcje: gwizdy, buczenie, ale nie z powodu filmu i Netflixa, jak sugerują niektóre media. Wszystko za sprawą usterki technicznej w postaci wyświetlenia filmu w złej proporcji obrazu. Dół i góra były obcięte, więc nie dało się go normalnie oglądać. Pokaz został zawieszony na czas napraw. Po 15 minutach film został wyemitowany bez problemów.

Zobacz także: Zwiastun Okja

Dziennikarze informują, że w momencie problemu na pokazie, dało się usłyszeć głosy osób o konspiracji władz Cannes. Sugerowali, że ta usterka była intencjonalna. Ludzie z THR powołując się na swoje źródła, twierdzą, że to był tylko problem techniczny i nie ma tutaj żadnej teorii spiskowej.

Władze festiwalu w Cannes opublikowały oświadczenie, w którym podkreślają, że za incydent odpowiada obsługa techniczna. To z ich winy pojawiła się usterka, która nie powinna mieć miejsca. Przepraszają wszystkich za zaistniałą sytuację.

Oświadczenie Cannes 2017
fot. Twitter

Netflix wzbudza skrajne emocje w Cannes z uwagi na kontrowersje związane z włączenie filmów platformy do konkursu głównego. Regulamin festiwalu mówi o tym, że filmy konkursowe muszą mieć emisję we francuskich kinach, ale Netflix nie może na to pozwolić. Więcej o tym pisaliśmy tutaj oraz tutaj. W kolejnych latach filmów Netflixa już nie będzie na festiwalu, bo od przyszłego roku obowiązywać będzie nowy regulamin z ważnym punktem o emisji w kinach. Nie będzie wyjątków jak w bieżącym roku.

Dziś powinny pojawić się pierwsze recenzje filmu.

Źródło: variety.com, thr.com / zdjęcie główne: Netflix
 
 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
0 -

Kiedy superbohaterowie byli licealistami… Zobacz zdjęcia…

Kapitan Ameryka czy Iron Man też chodzili kiedyś do liceum. Zobaczcie galerię ze szkolnymi zdjęciami…

Michalina Reda
0 -

Jaki będzie Terminator 6? James Cameron…

James Cameron, producent zapowiedzianego filmu Terminator 6, zdradził, czego możemy spodziewać się po nadchodzącej produkcji.…

Michał Kujawiński
0 -

X-Force jako Avengers dla dorosłych? Tak…

Rob Liefeld, znany jako współtwórca postaci Deadpoola udzielił niedawno wywiadu, w którym podzielił się swoimi…

Adam Siennica
spoilery
0 -

Spoilerowy spot filmu Avengers: Wojna bez…

Do sieci trafił nowy spot zapowiadający superprodukcję Avengers: Wojna bez granic. Zawarte w nim sceny…

Michalina Reda
0 -

Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie.…

Już w przyszłym miesiącu zadebiutuje nowy film o Hanie Solo. W sieci pojawiły się nowe…

Michalina Reda
0 -

Javier Bardem broni Woody’ego Allena: Jestem…

Woody Allen ostatnimi czasy mierzy się z krytyką z uwagi na dawne oskarżenia o molestowanie.…

Co o tym sądzisz?