Catherine trafi na PC. ESRB uprzedza firmę SEGA

Puszczanie oka do graczy i zdradzanie małych wskazówek znów spełzło na niczym. ESRB popsuło niespodziankę i ujawniło sekret firmy SEGA.

Puszczanie oka do graczy i zdradzanie małych wskazówek znów spełzło na niczym. ESRB popsuło niespodziankę i ujawniło sekret firmy SEGA.

Michał Czubak

Michał Czubak

Tagi:  pc 

Zapewne inaczej sobie to SEGA wyobrażała, ale znów nie wyszło. Firma od kilku dni zdradzała wskazówki sugerujące, że Catherine trafi na PC. Oczywiście to były tylko domysły graczy, a dziś już niemal oficjalnie można powiedzieć, że tak się właśnie stanie. SEGA gry nie ujawniła, ale zrobiło to ESRB, amerykański odpowiednik PEGI, który nadał grze kategorię wiekową właśnie w wydaniu na platformę PC.

Catherine pierwotnie ukazało się na X360 i PS3. Było to w lutym 2011 roku. Gra może pochwalić się całkiem wysoką średnią ocen. Średnia not w serwisie Metacritic.com w wersji na PS3 to 79/100 (na bezie 61 recenzji). Troszkę lepiej jest X360. Tam łączna nota gry to 82/100, ale też baza recenzji jest znacznie uszczuplona w stosunku do wydania na PS3. Jest ich tylko 39.

Głównym bohaterem Catherine jest 32-letni Vincent, borykający się z problemami w pracy i skomplikowaną relacją z Katherine. Mężczyzna jest z kobietą od kilku lat w związku, a wizja formalnego przypieczętowania ich związku napawa go strachem. Miejscem ucieczki od problemów jest dla niego bar. Pewnego wieczora spotyka w nim przepiękną, tajemniczą kobietę.

 

 

 

Źródło: esrb.org / fot. SEGA

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV