Repertuar kin Nowość Program TV

Piękny gest DC. Wydawnictwo uhonoruje zmarłego Stana Lee

Odwieczna rywalizacja pomiędzy DC Comics i Marvelem blednie wobec śmierci Stana Lee, ikony popkultury. DC honoruje twórcę z Domu Pomysłów.

Śmierć Stana Lee, ikony Marvela i jednego z najznamienitszych twórców komiksów w historii tego medium, to strata dla całej popkultury. Wobec tego przykrego zdarzenia nawet największy konkurent Marvela, DC Comics, zachowuje się z klasą. Wydawnictwo poinformowało, że w swoich komiksach uhonoruje postać legendarnego twórcy z obozu „przeciwnika”. Wszystkie pozycje DC Comics, które w tym tygodniu trafiły i trafią do sprzedaży, będą miały ostatnią stronę dedykowaną Stanowi Lee.

Na każdym z komiksów pojawi się identyczna plansza, która jest wyrazem oddania czci i pamięci dla zmarłego w listopadzie ubiegłego roku Stana Lee.

fot. DC Comics

Co ciekawe, wydawnictwo, oddając hołd zmarłemu scenarzyście i twórcy wielu postaci Marvela, wykorzystało jego własne słowa. „Distinguished Competition” – tak zwykł Stan Lee pisać o konkurencji na łamach swojej kolumny w czasach, kiedy tworzył dla Domu Pomysłów.

Legendarny twórca zmarł 12 listopada w szpitalu Cedars-Sinai nieopodal jego domu w Los Angeles. Przyczyną śmierci Stana the Mana była niewydolność serca i dróg oddechowych. Pogrzeb twórcy odbył się 16 listopada 2018 roku.

-
-

Źródło: ign.com / fot. fot. materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Toy Story 4 – pełny zwiastun…

Toy Story 4 to najnowszy kinowy film studia Pixar. Kontynuacja przygód popularnych bohaterów zawita na…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.