Piękny gest DC. Wydawnictwo uhonoruje zmarłego Stana Lee

Odwieczna rywalizacja pomiędzy DC Comics i Marvelem blednie wobec śmierci Stana Lee, ikony popkultury. DC honoruje twórcę z Domu Pomysłów.

Odwieczna rywalizacja pomiędzy DC Comics i Marvelem blednie wobec śmierci Stana Lee, ikony popkultury. DC honoruje twórcę z Domu Pomysłów.

Michał Czubak

Michał Czubak

Tagi:  dc comics 

Śmierć Stana Lee, ikony Marvela i jednego z najznamienitszych twórców komiksów w historii tego medium, to strata dla całej popkultury. Wobec tego przykrego zdarzenia nawet największy konkurent Marvela, DC Comics, zachowuje się z klasą. Wydawnictwo poinformowało, że w swoich komiksach uhonoruje postać legendarnego twórcy z obozu "przeciwnika". Wszystkie pozycje DC Comics, które w tym tygodniu trafiły i trafią do sprzedaży, będą miały ostatnią stronę dedykowaną Stanowi Lee.

Na każdym z komiksów pojawi się identyczna plansza, która jest wyrazem oddania czci i pamięci dla zmarłego w listopadzie ubiegłego roku Stana Lee.

fot. DC Comics

Co ciekawe, wydawnictwo, oddając hołd zmarłemu scenarzyście i twórcy wielu postaci Marvela, wykorzystało jego własne słowa. "Distinguished Competition" - tak zwykł Stan Lee pisać o konkurencji na łamach swojej kolumny w czasach, kiedy tworzył dla Domu Pomysłów.

Legendarny twórca zmarł 12 listopada w szpitalu Cedars-Sinai nieopodal jego domu w Los Angeles. Przyczyną śmierci Stana the Mana była niewydolność serca i dróg oddechowych. Pogrzeb twórcy odbył się 16 listopada 2018 roku.

Źródło: ign.com / fot. fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV