CBS Action kończy nadawanie w Polsce

CBS Action kończy swoją działalność na rynku polskim. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, stacja zostanie zamknięta z końcem 2019 roku.

CBS Action kończy swoją działalność na rynku polskim. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, stacja zostanie zamknięta z końcem 2019 roku.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  cbs action 

CBS Action to stacja, która nadaje w Polsce od grudnia 2012 roku - u operatorów telekomunikacyjnych oraz w kablówkach kanał zastąpił istniejący poprzednio Zone Romantica, zaś w telewizji cyfrowej wystartował jako niezależna i odrębna stacja. Głównymi treściami, jakie prezentuje CBS Action są filmy i seriale - sensacyjne, sci-fi oraz thrillery. W ofercie aktualnie dostępne są produkcje takie jak Wzór, Deadwood, Diagnoza morderstwo czy też Gliniarz i prokurator.

Zgodnie z nowymi informacjami portalu wirtualnemedia.pl, CBS Action kończy nadawanie w Polsce. AMC International Networks zdecydowało się wycofać stację z naszego rynku w dniu 31 grudnia, czyli z końcem tego roku. Powodem takiej decyzji jest chęć optymalizacji portfolio dostawcy w regionach, w jakich emituje on swoje treści. W planach jest wprowadzenie nowych sezonów i odcinków lubianych produkcji do ofert innych kanałów dostawcy w Polsce (należą do nich między innymi CBS Reality, CBS Europa, AMC czy POLSAT JimJam).

Dane statystyczne wskazują, że CBS Action cierpi na spadającą liczbę widzów - udział stacji w rynku telewizyjnym w pierwszej połowie 2019 roku zmniejszył się o całe 78,50 procent względem roku poprzedniego.

Źródło: wirtualnemedia.pl / zdjęcie główne: CBS

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV