CD Projekt stworzy projekt z Wiedźmińem dla Centrum Komiksów i Narracji Interaktywnej

CD Projekt RED partnerem Centrum Komiksów i Narracji Interaktywnej w Łodzi. Na potrzeby ekspozycji firma stworzy nowy projekt z Geraltem i Ciri.

CD Projekt RED partnerem Centrum Komiksów i Narracji Interaktywnej w Łodzi. Na potrzeby ekspozycji firma stworzy nowy projekt z Geraltem i Ciri.

W Łodzi, mieście gdzie urodził się Andrzej Sapkowski, twórca sagi o Wiedźminie, powstanie Centrum Komiksów i Narracji Interaktywnej. Na potrzeby ekspozycji, w prace zaangażował się zespół CD Projekt RED, twórcy serii gier Wiedźmin, która przebiła się do świadomości graczy. Ekspozycja w wykonaniu REDów to nic innego, jak nowy projekt z udziałem Wiedźmina i Ciri, który składać się będzie z 7 poziomów.

Postacie mają pomóc młodym programistom w poznawaniu tajnik tworzenia gier i zrozumieć problemy, jakie rządzą w tym medium.

Odwiedzający będą mieli możliwość poznać sposób tworzenia gier komputerowych korzystając z materiałów z serii „Wiedźmin”, zobaczyć Geralta i zrobić sobie z nim zdjęcie, a także dowiedzieć się, jak przebiega proces tworzenia gry komputerowej od momentu pojawienia się inspiracji, przez tworzenie scenariusza przez development po premierę.

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 w Łodzi zależy na propagowaniu wiedzy dotyczącej tworzenia komiksów i gier oraz przedstawieniu złożonej problematyki tworzenia oryginalnych rozwiązań we wspomnianych zakresach.

Planowane otwarcie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 ma nastąpić w przyszłym lub kolejnym roku.

Zanim jednak centrum otworzy swe podwoje przed zwiedzającymi ci będą mogli wsiąknąć w przygody autorstwa polskiego studia. Najpierw w grę Wiedźmin 3: Dziki Gon na Nintendo Switch, a w przyszłym roku w Cyberpunk 2077 na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

 

Źródło: ec1lodz.pl / fot. CD Projekt

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV