Repertuar kin Nowość Program TV

CES 2019: Acer wprowadzi do sprzedaży nowe gamingowe laptopy z linii Triton

Podczas targów CES firma Acer zaprezentowała dwa gamingowe laptopy z serii Triton. Sprzęty wyposażono w najnowsze karty graficzne od Nvidii.

Acer wchodzi w nowy rok z serią ciekawych sprzętów dla graczy. Podczas targów CES firma zaprezentowała dwa nowe Predatory: Triton 900 oraz Triton 500. Oba powstały z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Flagowy model, Triton 900,  przykuwa wzrok przede wszystkim rozkładanym ekranem. Na rynku istnieją już co prawda hybrydy laptopowo-tabletowe, ale są to komputery o ograniczonej mocy obliczeniowej, skierowane do klientów poszukującej wszechstronnej, mobilnej platformy do pracy biurowej. Tu mamy do czynienia z klasycznym gamingowym sprzętem: sercem urządzenia będzie procesor Intel Core z serii i7 ósmej generacji wsparty kartą graficzną Nvidia RTX 2080.

Dzięki zawiasowi Ezel Aero Hinge z komputera możemy korzystać w jednym z kilku trybów wyświetlania. Sprawdzi się w roli klasycznego laptopa, tabletu czy podstawki do wyświetlania filmów. Poniższa galeria prezentuje zawias w akcji:

Acer wyposażył ten model w 17-calowy ekran IPS 4K, który współpracuje z technologią Nvidia G-Sync. Oprócz tego otrzymamy do dyspozycji technologię Waves Maxx, symulującą dźwięk przestrzenny. Warto zauważyć, że przy całej swoje złożoności laptop zachował całkiem smukłą formę, ma 23,75 mm grubości. Ale jeśli ktoś szuka wydajnego komputera o kompaktowych gabarytach, powinien zainteresować się drugim gamingowym modelem, który Acer zabrał na targi CES.

Zdjęcie: Acer

Triton 500, bo o nim tu mowa, ma tylko 17,9 mm grubości i waży 1,9 kg. Sprzęt wykonano według założeń Max-Q Design wypracowanych przez inżynierów Nvidii. Dzięki temu udało się zmieścić w tej niewielkiej, metalowej obudowie topowe podzespoły: procesor Intel Core i7 ósmej generacji oraz karty graficzne Nvidii z linii RTX. Tritona 500 wyposażono 15,6-calowy ekran o rozdzielczości 1080p, który również współpracuje z technologią Nvidia G-Sync.

Jako pierwszy na polskim rynku zadebiutuje Triton 500 z kartą RTX 2080. Komputer trafi na półki sklepowe pod koniec pierwszego kwartału tego roku, zapłacimy za niego co najmniej 9999 zł. W drugim kwartale do dystrybucji trafi Triton 500 z kartą RTX 2060 (od 8500 zł) oraz Triton 900 z kartą RTX 2080. Ten ostatni będzie skierowany do najbardziej zamożnego klienta, gdyż w najtańszej ofercie będzie dostępny za 20 tysięcy złotych.

Źródło: Informacja prasowa

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Kapitan Marvel – nowe zdjęcie superbohaterki…

Kapitan Marvel wejdzie na ekrany kin w marcu tego roku, a w sieci pojawiają się…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny luty. Nowe seriale i filmy na luty 2019 to…

spoilery
-

Arrow: sezon 7, odcinek 10 –…

Po miesięcznej przerwie nasza ulubiona Strzała wróciła na ekrany. Właściwie można powiedzieć, że dwie, ponieważ…

Ocena recenzenta:
3
Adam Siennica
-

Wybrano najbardziej pożądane seriale na świecie.…

Przyznano nagrody dla najbardziej pożądanych seriali na świecie, czyli takich, na których kolejne odcinki widzowie…

Adam Siennica
-

Star Wars Celebration 2019 – oficjalny…

Rusza promocja Star Wars Celebration 2019, czyli imprezy organizowanej przez Lucasfilm dla fanów Gwiezdnych Wojen.

Michalina Reda
-

Supergirl – oto Lex Luthor z…

Lex Luthor pojawi się w serialu Supergirl. Zobaczcie pierwsze zdjęcie bohatera, w którego wciela się…

Co o tym sądzisz?