Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

Chilling Adventures of Sabrina – Netflix złamał prawa autorskie? Sataniści jednak ich pozwali

Netflix niedawno wypuścił serial Chilling Adventures of Sabrina. Satanistyczna Świątynia na początku listopada groziła pozwem, a teraz te słowa wprowadziła w czyn. Oficjalnie Netflix i studio Warner Bros. pozwane za łamane praw autorskich.

Netflix niedawno wypuścił serial Chilling Adventures of Sabrina. Satanistyczna Świątynia na początku listopada groziła pozwem, a teraz te słowa wprowadziła w czyn. Oficjalnie Netflix i studio Warner Bros. pozwane za łamane praw autorskich.

Chilling Adventures of Sabrina jest w centrum wydarzeń dzięki temu, że Satanistyczna Świątynia dostrzegła łamanie praw autorskich w serialu. Spełnili swoje groźby sprzed kilku dni i oficjalnie złożyli do sądu pozew, w którym chcą odszkodowanie w wysokości 50 mln dolarów. Chcą także sądowego zakazu używania przez Netflixa wizerunku Bafometa (przedmiot sądowej batalii) w serialu.

Bafomet, czyli synkretyczne bóstwo z głową kozła znajduje się w fabule w szkole dla czarownic. Ich zdaniem producenci serialu, czyli Netflix oraz Warner Bros złamali prawo autorskie przywłaszczając sobie wizerunek rzeźby, który należy do nich. Do tego ich zdaniem Bafomet oraz sataniści w serialu zostali ukazanie w niekorzystnym świetle. Rzecznik prasowy Świątyni Satanistycznej twierdzi, że takie ukazanie Bafometa może być źle zinterpretowane przez odbiorców i może mieć negatywny wpływ na działalność ich instytucji. Wyjaśniają, że ich celem jest walka, by promować Pierwszą Poprawkę do amerykańskiej konstytucji, która ma na celu promować separację kościoła od spraw świeckich. Uważają, że pokazywanie ich symbolu w szkole związanej ze złem, kanibalizmem i morderstwami działa na niekorzyść ich firmy. Otwarcie mówią, że takie ukazanie Bafometa w serialu może narazić ich reputację biznesową.

W pozwie czytamy, że przedstawiciel Świątyni Satanistycznej wiedzą, że wizerunek Bafometa jest od dekad obecny w historii. Według nich klasyczna wizualna reprezentacja istoty powstała w 1856 roku. Twierdzą jednak, że wizerunek w rzeźbie, która jest przedmiotem sporu, przeszedł modyfikacje dokonane przez nich samych. A to właśnie takiego Bafometa Netflix obrazuje w swoim serialu.

Warner Bros. i Netflix odmówili komentarza w sprawie pozwu.

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 99 sek. [X]
Advertisement
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 

Advertisement
Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV